Krievijas-Ukrainas karā laiks spēlē par labu Krievijai, atzina Čehijas prezidents Petrs Pavels, neizslēdzot iespēju, ka nākamgad var sākties sarunas par mieru Ukrainā.

"Sarunas var sākties nākamgad, jo notikumu attīstība nenorāda uz to, ka Ukrainas puse iegūs militāro pārākumu," sacīja prezidents.

"Laiks šobrīd spēlē par labu Krievijai, kam ir spēcīga dzīvā spēka mobilizācijas bāze. 

Iegūstot laiku, tā arī spēs papildināt materiālo bāzi, kā tai trūkst jau labu laiku," 

konferencē "Diplomātija un drošība" pavēstīja Pavels. "Mēs redzam masveida piegādes no Ziemeļkorejas, mēs redzam centienus apiet sankcijas."

Krievija cenšas paildzināt konfliktu, norādīja prezidents, vienlaikus paužot pārliecību, ka Rietumiem jāturpina atbalstīt Ukrainu.

"Situācija nav viennozīmīgi pozitīva. Attiecībā uz Ukrainu pozitīvam būtu jābūt tam, ka mēs esam viņu pusē un ka mums viņi ir jāatbalsta viņu mērķu sasniegšanā. No savas puses mums nav citas izvēles, kā turpināt sniegt atbalstu," uzsvēra Pavels.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.