ASV bažījas, ka Krievija ir tuvu Irānas ballistisko raķešu iegādei, vēsta laikraksts "Wall Street Journal" (WSJ), atsaucoties uz vārdā neminētām amerikāņu amatpersonām.

Krievija turpina aktīvas sarunas ar Irānu par tuva darbības rādiusa ballistisko raķešu iegādi, vēsta laikraksts.

WSJ arī ziņo, ka Maskava jau sākusi saņemt raķetes no Ziemeļkorejas.

Ja Maskavas un Teherānas sarunas noslēgsies ar vienošanās parakstīšanu, Krievija raķetes var sākt saņemt jau martā, teikuši avīzes sarunbiedri.

Tiesa, amerikāņu amatpersonas neuzskata, ka vienošanās jau ir saskaņota.

"ASV ir satrauktas, ka Irānā aktīvi turpinās Krievijas sarunas par tuvas darbības ballistisko raķešu iegūšanu," 

WSJ citē avotu ASV administrācijā.

"Atbilstoši mūsu vērtējumam Krievija grasās no Irānas pirkt raķešu sistēmas," piebilda avots.

Pēdējo nedēļu laikā Krievija sākusi saņemt dažādus ieročus no Ziemeļkorejas, arī pirmo reizi - tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes, WSJ apliecināja vairākas amerikāņu amatpersonas.

Krievijas austrumu reģionos jau nonākuši "vairāki desmiti" Ziemeļkorejas ballistisko raķešu, norāda izdevums.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.