Plūdos Afganistānas ziemeļos Baglānas provincē gājuši bojā vairāk nekā 200 cilvēku, sestdien paziņoja Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO).

Vairāk nekā 200 cilvēku gājuši bojā un tūkstošiem māju nopostītas vai bojātas, kad spēcīgas lietavas piektdien izraisīja spējus plūdus Baglānas provincē, informēja ANO Starptautiskā Migrācijas organizācija.

Tikai Baglānas provinces Džadidas rajonā nopostītas vai bojātas līdz pat 1500 mājām un "vairāk nekā 100 cilvēku miruši", ANO aģentūra atsaucās uz Afganistānas nacionālā katastrofu pārvaldības dienesta datiem.

Islāmistu grupējuma "Taliban" kontrolētās Afganistānas valdības amatpersonas piektdienas vakarā ziņoja par 62 plūdos bojāgājušajiem.

Afganistānas ziemeļos esošās Tahāras provinces amatpersonas sestdien ziņoja par 20 bojāgājušajiem.

Lietus piektdien radīja postījumus arī Badahšānas provincē valsts ziemeļaustrumos, Gouras provincē valsts vidienē un Herātas provincē Afganistānas rietumos.

Ārkārtas situāciju dienestu darbinieki ir nosūtīti uz dabas stihiju skartajām vietām un palīdz glābt ievainotos un iestrēgušos cilvēkus, paziņoja Aizsardzības ministrija.

Kopš aprīļa vidus plūdi jau ir prasījuši ap 100 cilvēku dzīvību 10 Afganistānas provincēs. Valstī, kur 80% iedzīvotāju ir atkarīgi no lauksaimniecības, lai izdzīvotu, ir applūdušas lauksaimniecības zemes.

Afganistāna, kurā bija salīdzinoši sausa ziema, kas apgrūtina augsnes absorbciju nokrišņiem, ir ļoti neaizsargāta pret klimata pārmaiņām.

Četru gadu desmitu kara izpostītā nācija ir viena no nabadzīgākajām pasaulē un, pēc zinātnieku domām, viena no vissliktāk sagatavotajām klimata pārmaiņu sekām.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.