Krievijas Orenburgas apgabala Orskā pie Urālas upes un tās pietekām turpinās plūdi, kas prasījuši jau vismaz piecu cilvēku dzīvību.

Trīs dienu laikā kopš 5. aprīļa vairākkārt pārrauts pirms desmit gadiem nekvalitatīvi būvētais dambis, kamdēļ applūdušas ap 6000 ēku, tajā skaitā daudzstāvu namu pirmie stāvi, evakuēt nācies tūkstošiem cilvēku. Daudzas privātmājas ir ūdenī burtiski līdz jumtam. 

Sašutuši par vietējās varas attieksmi un neizdarību, Orskas iedzīvotāji pirmdien izgāja mītiņā ar saukļiem "Putin, palīdzi!" un vietvarai adresētu "Kauns!". Plūdi Orskā šobrīd ir karstākais Krievijas iekšpolitiskais temats, ja neskaita iebrukumu Ukrainā. Par palu ūdeņu pārplūdušām upēm tiek ziņots arī no Sibīrijas un Kazahstānas.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.