Saeima konceptuāli atbalstījusi grozījumus likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", ar kuru sankcijām pakļautu personu īpašumiem paredzēts noteikt 10% nekustamā īpašuma nodokli un atcelt citus atvieglojumus.

Paredzēts, ka ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 10% apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības apliks sankciju subjekta īpašumā esošos nekustamos īpašumus un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi nebūs piemērojami sankciju subjekta īpašumā esošajam nekustamajam īpašumam. 

Tāpat paredzēts, ka sankcijām pakļauto personu nekustamajam īpašumam Latvijā likmes vairs nenoteiks pašvaldības.

Pēc Finanšu izlūkošanas dienesta informācijas, ar sankcijām pakļautām personām ir saistīti 73 nekustamie īpašumi, kuri atrodas Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī, Madonas novadā un Augšdaugavas novadā ar kopējo kadastrālo vērtību 58,5 milj. eiro. Kopējā aprēķinātā nekustamā īpašuma nodokļa summa sankcijām pakļautu personu 62 īpašumiem 2023. gadā bija 321 100 eiro, 11 īpašumi tikuši atbrīvoti no nodokļa nomaksas. Plānots, ka kopējie nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi pašvaldībām pēc šā lēmuma varētu palielināties par 1,9 miljoniem eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.