Februāra sākumā – par spīti vecam rallistu likumam, ka par veiksmēm skaļi nepļāpā, – jau atļāvos no statistikas jūras ar janvāra datiem izcelt šajā gadsimtā nebijušu veiksmes skaitli: tikai pieci satiksmes upuri mēnesī! Beidzies februāris un – fiksēts vēl viens rekordcipars. Vēl mazāks.

Tātad kopā divos šī gada mēnešos deviņi. Ja pareizinām šo ar seši – 54 gadā. Jeb 30 uz iedzīvotāju miljonu. Jāatgādina, ka Eiropas Savienības vidējais kontrolskaitlis 2021. gadā bija 45. Tā ap 30 spēja noturēties vien Malta, Zviedrija, Īrija, Nīderlande, Vācija, Spānija un Luksemburga. Vai tiešām arī mēs tā pēkšņi braucam tik labi?

Nez vai. 

Uz Salu tilta plūsmas vidējais ātrums joprojām ir atļautais plus 20. Limitu pārsniedz nevis tikai "tie dullie BMW", bet arī meitenes opelīšos un smagi krauti furgoni. 

Pārkārtošanās joslās pēkšņas, straujas, bieži bez brīdinošiem signāliem. Šaurajā un pārpildītajā Valdemāra ielā mēģinājums braukt likumīgajā 50 km/h tempā izraisa niknus uzbrukumus, nokaitināto līdzpilsoņu lidojumus pāri ne tikai dzelteniem luksoforu signāliem. Policijas nav. Un tā tālāk…

Neizskatās, ka esam kļuvuši labāki. Tā vien šķiet, ka gada sākuma statistika ir tikai nebijušas veiksmes stāsts. Laimes krekliņā dzimis – nu ko lai citu saka par zēnu, kurš februārī pats spēja izlīst no sava divu smago saspiestā auto…

Tādēļ aicinu nesteigties ar lepniem smaidiem. Drīzāk pieklauvēsim (pēc tā paša pieminētā rallistu ticējuma) pie koka. 

Un paturēsim prātā, ka brauciens ir ne tikai skaists, bet arī bīstams.

Lūk, dažas (joprojām pārāk lakoniskās) negadījumu ziņas.

Rīga, 17. februāris. LETA ziņo, ka iepriekšējās nedēļas piektdienā Latvijā reģistrēti 148 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gājis bojā viens un cietuši vēl 14 cilvēki. Ap plkst. 12 Cēsu novada Liepā automašīnas "Audi" vadītājs nav ticis galā ar transportlīdzekļa vadību, nobraucis no ceļa braucamās daļas un iebraucis kokā. Ceļu satiksmes negadījumā bojā gājis automašīnas pasažieris, 2004. gadā dzimis jaunietis.

Rīga, 13. februāris. LETA, atsaucoties uz Valsts policiju, vēsta, ka pirmdien Latvijā reģistrēti 126 ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā gājis viens un cietuši vēl seši cilvēki. Avārija ar bojāgājušo notikusi Kuldīgas nomalē, kur rotācijas aplī uz apvedceļa saskrējušās vieglā un kravas automašīna. Negadījumā dzīvību zaudējusi vieglās automašīnas pasažiere.

Rīga, 5. februāris. LETA informē, ka iepriekšējās nedēļas svētdienā Latvijā reģistrēti 76 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gājis bojā viens un cietuši vēl astoņi cilvēki. Ap plkst. 18 uz Ventspils šosejas, pie Varkaļu kanāla, vadītājs ar automašīnu "Audi" uzbraucis gājējam, kurš notikuma vietā gājis bojā.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.