Sestdien, 16. martā, vairāki simti cilvēku Rīgā devās Otrajā pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas gājienā un nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa. Piemiņas pasākums sestdien notika arī Lestenē, kur piedalījās ap četrsimt cilvēku.

Rīgā gājiens notika no Svētā Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim. Gājiena dalībnieki nesa Latvijas, Igaunijas un Ukrainas karogus, dziedāja leģionāru piemiņas dziesmas. Gājiena priekšgalā ar ziediem rokās bija devušies arī Nacionālas apvienības politiķi. Drošību uzraudzīja prāvi policijas spēki, tostarp Speciālo uzdevumu bataljonu policisti, virs Vecrīgas lidinājās robežsardzes helikopters. Pasākums notika bez starpgadījumiem, vienīgi uzradās prokremliskā aktīviste Jeļena Kreile, kuru Valsts policija aizturēja un ievietoja policijas mašīnā speciāli aizturētajiem paredzētajā nodalījumā un nogādāja policijas iecirknī pārbaudei. Policijā informēja, ka minētā persona jau iepriekš vairākkārtīgi ir nonākusi policijas redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem, kas saistīti ar militārās agresijas slavināšanu un kara noziegumu attaisnošanu. Tāpat persona atteikusies runāt valsts valodā un pieprasījusi nodrošināt tulku.

Leģionāru piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos 16. martā.

Leģionāru piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos sestdien, 16. martā, pulcēja ap četrsimt cilvēku. "Ar mums šodien Lestenē kopā bija simtgadnieki Edgars Vēveris un Laimonis Ezergailis, kā arī 101 gadu vecais Jānis Tauriņš. Visi apbrīnojama možuma un izturības pilni. Atcerējāmies arī Edgaru Skreiju un Visvaldi Lāci, kas atdusas turpat Lestenes Brāļu kapos. Šodien arī noliecām galvu, atdodot pēdējo godu pieciem leģionāriem, kuru atrastie pīšļi tika guldīti Lestenes Brāļu kapos. Paldies leģionāriem, ka ticējāt Latvijai!" sociālajos tīklos vēsta Saeimas deputāte Ināra Mūrniece, kura kopā ar citiem Nacionālās apvienības pārstāvjiem piedalījās piemiņas pasākumā Lestenē.

Leģionāru piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos 16. martā.

Lestenes Brāļu kapos ir pārapbedīti vairāk nekā 1000 kritušie leģionāri un memoriālajā sienā iegravēti vēl 18 000 kritušo, bezvēsts pazudušo vārdu un uzvārdu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.