Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienu, sestdien, 4. maijā, Rēzeknē norisināsies Nacionālo bruņoto spēku diena.

Jau tradicionāli 4. maijā Nacionālie bruņotie spēki rīko militāro parādi kādā no Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Pērn tā notika Vidzemē, Alūksnē, bet šogad šo īpaši nozīmīgo un vēsturisko Latvijas valsts svētku pasākumu uzņemt ir gods Latgalei, pilsētai Latgales sirdī – Rēzeknei.

Sestdien Rēzeknē pasākums sāksies plkst. 9 ar dievkalpojumu Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē, bet plkst. 11 pie Latgales Atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" notiks Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde. Parādi papildinās aviācijas pārlidojumi un to tiešraidē varēs vērot Latvijas televīzijā.

Pēc parādes stāvlaukumā pie kultūras nama būs iespējams aplūkot Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību spēju tehnikas displejus, Rēzeknes 2. vidusskolas stadionā varēs aplūkot Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību spēju informatīvos stendus un Valsts robežsardzes vienības kinologu paraugdemonstrējumus.

Festivāla parkā notiks speciālo operāciju spēku paraugdemonstrējums, Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas un Valsts robežsardzes kinologu suņu paraugdemonstrējumi. Tāpat arī būs iespēja vērot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra defilē programmu. Plkst. 13 Rēzeknes Olimpiskā centra futbola laukumā sāksies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un Rēzeknes pašvaldības komandas sadraudzības spēle futbolā. Plkst. 15 Latgales vēstniecībā "Gors" notiks Zemessardzes orķestra un Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku Eiropā orķestra koncerts.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.