Rīgas pilsētas tiesa 41 gadu vecajam Ģirtam Zvirbulim par braukšanu dzērumā un avārijas izraisīšanu piesprieda trīs gadu un četru mēnešu cietumsodu, kā arī tiesību atņemšanu uz astoņiem gadiem.

Ģirts Zvirbulis (nejaukt ar LTV korespondentu – tā ir vārda un uzvārda sakritība), atrazdamies 3,16 alkohola promiļu reibumā, 2022. gada 5. oktobrī vadījis "Chevrolet" automobili Rīgā, Stabu ielā, un, neieraudzījis stāvošu automobili "Škoda", ietriecās tajā. "Škodā" sēdošais pasažieris priekšējā sēdeklī nebija piesprādzējies ar drošības jostu, tāpēc guva smagus miesas bojājumus. Kaut arī pasažieris nevēlējās, ka viņu atzīst par cietušo, nepatikšanas dzērājšoferim bija lielas – 

tas jau viņam bija piektais tāds braukšanas gadījums reibumā, līdz šim gan bez cietušajiem, tāpēc iztika ar tiesību atņemšanu, piespiedu sabiedriskajiem darbiem vai nosacītu cietumsodu. 

Pēdējoreiz Zvirbulis bija tiesāts 2019. gadā ar sabiedriskajiem darbiem un tiesību atņemšanu uz septiņiem gadiem. Apsūdzētais savu vainu atzina un lūdza iztikt bez pierādījumu pārbaudes un nelikt cietumā.

Prokurors Pēteris Urbāns: "Līdzšinējie sodi jūs nav atturējuši."

Zvirbulis: "Katrs cilvēks pieaug..."

Prokurors: "Nu jau tas realizējies ar cietušo."

Zvirbulis: "Blakussēdētāji pierunāja braukt. Avāriju neatceros."

Tiesnese Aija Reitupe: "Tātad citi vainīgi?"

Zvirbulis: "Nē, es esmu vainīgs."

Prokurors: "Nekādi nevarat iztikt bez braukšanas?"

Zvirbulis: "Tas man no bērnības. Motokross, autokross."

Zvirbuļa advokāts Aigars Kriķis: "Bērnība jau laikam beigusies. Kādas ir atziņas?"

Zvirbulis: "Alkohols jāmet pie malas. Nelietoju jau pusgadu."

Advokāts Kriķis lūdza Zvirbuli nelikt cietumā, apelējot pie tā, ka viņam ir bērni pusaudžu vecumā, ka viņš esot labojies un sadarbojies ar tiesībsargājošajām iestādēm un ka 6. janvārī ir kristiešu svētki – Zvaigznes diena. Te nu tiesnese neizturēja un advokāta runu pārtrauca. Tiesnese Zvirbulim piesprieda sodu, ko lūdza prokurors.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.