Jūrmalā, Slokas mikrorajonā, uz ielas atrasts nāvējoši sadurts 13 gadus vecs pusaudzis, bet vēlāk policijai izdevies noskaidrot un aizturēt iespējamos nozieguma pastrādātājus.

Naktī uz ceturtdienu, 11. janvāri, ap plkst. 1 Jūrmalas pašvaldības policisti Jūrmalā, Slokā, netālu no ceļa pamanīja uz zemes guļam pusaudzi bez samaņas ar durtām brūcēm. Izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet cietušais miris pirms mediķu ierašanās.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa policisti sāka notikušā izmeklēšanu.

Pašreizējā informācija liecina, ka iepriekšējā vakarā pirms pusnakts vairāki jaunieši, kuri dzīvo sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādē, bija devušies uz Rīgu, lai, iespējams, lietotu alkoholiskos dzērienus. Pēc tam viņi ar vilcienu atgriezušies Slokā, kur satikušies ar diviem sava vecuma jauniešiem, no kuriem viens vēlāk nogalināts.

Starp minēto jauniešu kompāniju, kā arī cietušo jaunieti un viņa draugu bija norisinājies konflikts, kura laikā viens no jauniešu grupas, kas dzīvo bērnunamā, viņam divas reizes iedūris ar nazi sirds un vēdera rajonā. 

Pēc notikušā jauniešu grupa notikuma vietu pametusi, atstājot ievainoto jaunieti ar viņa draugu.

Tajā pašā naktī Jūrmalas iecirkņa policisti ieradās sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādē, kur sastapa iesaistītos jauniešus, kuri kopā ar audzinātājām tika nogādāti policijas iecirknī.

2010. gadā dzimušais pusaudzis, kurš iedūris otram ar nazi, iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par klaiņošanu un zādzību no veikala. Pusaudzis, kurš tiek turēts aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu, vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu. Par tālākām darbībām attiecībā uz šo jaunieti patlaban tiek lemts. Pārējo kompānijas jauniešu vecums ir 11–14 gadi.

Sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta 12. punkta – par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavots nepilngadīgais.

Pēc izmeklēšanas pabeigšanas kriminālprocesa materiāli tiks nosūtīti uz tiesu, lai tiesa piemēro audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, norādīja policijā.

Likums par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem paredz, ka viņiem var izteikt brīdinājumu, uzlikt par pienākumu atvainoties cietušajām personām, ja tās piekrīt tikties ar vainīgo, nodot bērnu galvojumā vecākiem vai aizbildņiem, kā arī citām personām, iestādēm vai organizācijām. Tāpat var uzlikt par pienākumu ar savu darbu novērst radītā kaitējuma sekas, noteikt uzvedības ierobežojumus, uzlikt par pienākumu veikt sabiedrisko darbu, kā arī ievietot bērnu sociālās korekcijas izglītības iestādē. Tāpat var piemērot probācijas novērošanu. 

Papildus bērnam var uzlikt par pienākumu ārstēties no alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu vai citādas atkarības.

Lai arī likums paredz nepilngadīgajiem piemērot drošības līdzekļus, no kuriem bargākais ir apcietinājums, mazgadīgajiem, ņemot vērā to, ka viņus pie kriminālatbildības nevar saukt, drošības līdzekļi nav paredzēti. Policijā apliecināja, ka mazgadīgais patlaban ir nodots sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādei Jūrmalā, kurā viņš līdz šim arī mitinājās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.