Pēdējās nedēļas laikā Rīgā aizvadīti virkne dažādu cilvēktiesību pasākumu, kas saistīti ar seksuālo minoritāšu interesēm un tiesībām. Šodien notiek arī “Baltic Pride” kumlinācija – gājiens par  LGBT+ cilvēku vienlīdzību. Šogad pasākumos piedalās arī pirms gandrīz gada izveidotais Rīgas Kvīru koris. Kas vieno kora dalībniekus un kā kopiena nonākusi līdz kora izveidošanai, to stāsta “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Lelde Vaivode, Rīgas Kvīru kora līdzdibinātāja stāsta, ka korī piedalās cilvēki, kuriem ir atšķirīga seksuālā orientācija:  

"Tie var būt homoseksuāli, biseksuāli, panseksuāli, arī aseksuāli cilvēki, kas šajā var iekļauties. Arī transpersonas, nebināras un arī interseksuālas personas."

Būtībā vārds "kvīri" ietver dažādas dzimuma un seksuālās identitātes. Taču daļu LGBT+ cilvēku vieno ne tikai piederība šai kopienai, bet arī dziedāšana.

Kvīru koris sācis darbību pirms apmēram 10 mēnešiem. Divas reizes nedēļā uz mēģinājumiem pulcējas vidēji 30 cilvēku. Repertuārā dziesmas gan no Latvijas koru dziesmu kanona, gan arī ārzemju kvīru himnas. Koris jau piedalījies vairākos publiskos pasākumos, taču lielais mērķis ir tikt uz Dziesmu svētkiem un piedalīties svētku gājienā. 

Koris izveidots ne tikai kopības sajūtas dēļ, bet arī, lai izvairītos no homofobiskas attieksmes citos ansambļos. Par laimi, miera sajūtu varot gūt mēģinājumos.  Kora līdzdibinātāji atklāj, ka jūlijā būs jauna atlase. Pagājušajā reizē pieteikušies aptuveni 70 cilvēki. Kolektīvs drīz plāno nokārtot arī oficiālu kora statusu, lai varētu lūgt finansiālu atbalstu pašvaldībai.

Plašāk skaties video!

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.