Pašmāju LGBT+ koris – Rīgas Kvīru koris – Baltijas praida laikā jaunnedēļ sola priecēt klausītājus un skatītājus ar koncertiem, lielo sadziedāšanos, dalību gājienā un pat iespēju piedalīties vienā no kora mēģinājumiem, informē kora pārstāvji.

Reklāma

"Šī būs mūsu kora pirmā lielā publiskā iznākšana no skapja - un kad vēl, ja ne praida laikā," stāsta Rīgas Kvīru kora līdzdibinātājs Jurģis Kalniņš. 

Visi kora rīkotie pasākumi būs atvērti ikvienam interesentam, un tie ir piemēroti ģimenēm ar maziem bērniem.

Pirmais pasākums paredzēts jau otrdien, 11. jūnijā, Spīķeros. Tas būs atvērtais brīvdabas mēģinājums, kas, kā informē pasākuma organizatori, būs iespēja "ikvienam uz savas ādas izbaudīt balsi iesildošus vingrinājumus, ieklausīties kora koncerta repertuārā un patiesi saprast, kā piekopt LGBT+ iekļaujošu valodu latviskā vidē". Pasākuma sākums 18:00.

Savukārt ceturtdien, 13. jūnijā, Tallinas pagalma Angārā paredzēts vēl kas nebijis - kvīriskā ChoirUp sadziedāšanās. 

Praida kulminācijā - 15. jūnija tradicionālajā gājienā - piedalīsies arī Kvīru koris. Koris gājienā dosies, dziedot latviešu skaistākās tautasdziesmas un estrādes dziesmas. 

"Gluži kā Dziesmu svētku gājienā, arī šeit mūsu koristi leposies ar savu identitāti un kulturālo bagātību. Visi draugi un atbalstītāji ir mīļi aicināti pievienoties mums gājienā," 

uzsver kora diriģente Katrīna Jēkabsone. Gājiena sākums - 12:00 no Vērmanes dārza.

Savukārt uzreiz pēc gājiena, Baltijas praida noslēguma koncertā, uz Vērmanes dārza skatuves ap pulksten 16:00 ar performancēm latviešu un angļu valodās kāps arī Kvīru koris. 

"Latviešu tautas vēsturē un kvīru vēsturē ir daudz līdzību: mums nācies cīnīties par savām tiesībām un brīvībām, liekot lietā savu sīkstumu un vienam otru atbalstot. Iespējams, baudot kvīru kora dziedājumu un ievērojot šīs paralēles, apkārtējiem kļūs vieglāk just empātiju pret saviem LGBT+ līdzcilvēkiem, kam joprojām jācīnās par vienlīdzību," uzsver kora līdzdibinātāja Lelde Vaivode.

Jau ziņots, ka Rīgā līdz 15. jūnijam norisināsies Baltijas praida pasākumi, piedāvājot pasākumu programmu, kas aktualizēs cilvēktiesību, dažādības un iekļaušanas jautājumus kopienu iesaistē, uzņēmējdarbībā un sabiedrībā kopumā.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.