Latvijas Televīzijā (LTV) no 16. novembra ceturtdienu vakaros plkst. 19.30 LTV1 un "REplay.lv" būs skatāmas projekta "Latvijas kods. Latvija šodien" piecu dokumentālo īsfilmu pirmizrādes – "Runcis" (režisors Andrejs Verhoustinskis, scenārija autore Henrieta Verhoustinska), "Nāc ārā!" (režisore Žaklīne Zābere-Gāga), "Sliktie dzīvnieki" (režisore Ildze Felsberga), "Labāk nezīmē!" (režisors Toms Upītis) un "Umbra" (režisors Aleksejs Beļeckis). Latvijas kods, kas šogad ietverts filmu vēstījumos, ir KULTŪRTELPA.

16. novembrī filma "Latvijas kods. Runcis" atklās stāstu par trīs dzejoļu krājumu autoru Reini Runci, kurš, būdams jau 21 gadu piekalts gultai un retos brīžos – arī ratiņkrēslam, dzīvo radoši intensīvu dzīvi. 23. novembrī pirmizrādīs filmu "Latvijas kods. Nāc ārā!" – iedvesmojošu stāstu par bērnību un aizejošo laiku, arī paliekošo – draudzību un radošu varēšanu, kas uzrunā visas paaudzes. Filmas galvenie varoņi ir divi draugi, kas dzīvo kādā Rīgas namā jau trīspadsmit gadus, un viņiem garlaicīgi nav nekad.

"Runcis" (režisors Andrejs Verhoustinskis, scenārija autore Henrieta Verhoustinska).

30. novembrī ar antropoloģisku komēdiju "Latvijas kods. Sliktie dzīvnieki" debitēs režisore Ildze Felsberga, aicinot skatītājus uzkavēties ilgāk pie "neglīto" dzīvnieku terārijiem un noklausīties līdzcilvēku spriedumos par skaistumu, nebrīvi un to, kā ir būt dzīvniekam. 7. decembrī – "Latvijas kods. Labāk nezīmē!" vēstīs par Latvijas grafiti vectēviem – apvienību "TDV". Fragmenti, izgriezumi un pārgalvības liecības no vairāk nekā 20 gadu garumā krātiem personisko arhīvu materiāliem, kas stāsta par atstāto krāsu uz Rīgas un citu valstu sienām – to nozīmi. Dokumentālo stāstu cikls noslēgsies 14. decembrī, kad būs skatāma otra šī gada debitanta – režisora Alekseja Beļicka – filma "Latvijas kods. Umbra". 

Filma pavērs skatu uz vietu, kur satiekas māksla un nepieradinātā daba. 

Latvijas ziemeļos Drustu apkaimē atrodas "Savvaļa" – te ir uzaugusi jaunā māksliniece Katrīna, kurai mežs ir vieta, kur atrast savu ceļu, nevis apmaldīties tajā. Filma ir poētiska dokumentācija par gleznotāja Andra Eglīša un viņa domubiedru radīto brīvdabas mākslas vietu caur Katrīnas personisko pieredzi un savrupu gleznotājas pasaules tvērumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.