12. janvārī plkst. 21.05 Latvijas Televīzijas 1. kanālā raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" uz gaviļnieka krēsla tiks sēdināts tautā mīlētais komponists – Maestro Raimonds Pauls.

"Klavieres varētu ņemt līdzi uz vientuļu salu, vismaz būtu ko darīt: spēlēt un raudāt par dzimteni," tā savulaik, pirms gadiem divdesmit, LTV programmas "Rīts" jubilāru sarunā ironizējis Maestro Raimonds Pauls. Savukārt Latvijas Televīzija uz vientuļu salu labprāt ņemtu līdzi pašu Maestro, un te pat komentāri lieki. Kontekstam vien daži cipari: Latvijas Televīzija nākamgad svinēs 70. jubileju, un no brīža, kad tika radīta iespēja TV signālu videoierakstīt, viens no visvairāk mīlētajiem dažādu raidījumu, šovu, koncertu viesiem bijis Raimonds Pauls, kuram šogad 88! Raidījums "Daudz laimes, jubilār!" Paula kungu uz interviju aicinājis tieši viņa dzimšanas dienā 12. janvārī, kas šogad iekrīt piektdienā, tautā iemīļotā sarunu cikla "Daudz laimes, jubilār!" ētera dienā. Televīzijas un Paula kunga dzimšanas dienas ir labs iemesls sarunai, kas, nav šaubu, tiks krāšņota daudziem dziesmotiem videoarhīva materiāliem.

Vissenākie videoieraksti ir jau no laika, kad Pauls, vēl students būdams, dibina Rīgas estrādes sekstetu, arī trio, tad Pauls ir slavenā REO jeb Rīgas estrādes orķestra izpildītājmākslinieks, solists un jaunais komponists. No laika, kad pirmie Latvijas (tolaik gan vēl okupācijas režīmā) vieglās mūzikas solisti ir Valentīna Butāne, Edgars Zveja, Arnolds Liniņš, kuriem seko Ojārs Grinbergs, Margarita Vilcāne, Nora Bumbiere, Viktors Lapčenoks un slavenā grupa "Modo", līdz Paula sadarbībai ar dziedošajiem aktieriem Imantu Skrastiņu, Rolandu Zagorski, Jāni Paukštello, Olgu Dreģi un vēl dažādām Paula autorprogrammām, kas kā neatkārtojama melodija vijas cauri bagātajam LTV zelta arhīvam ar tikai Paulam vien raksturīgo pianista piesitienu. Un arī šodien kā pirmo viesi visi producenti lielajos projektos alkst ieraudzīt Maestro – joprojām asi un asprātīgi domājošu, virtuozu mākslinieku, kuram visi kopā allaž janvārī vēlam daudz laimes.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.