9. novembrī Daugavpils Kultūras pilī un 12. novembrī "Arēnā Rīga" "International Festival Ballet" piedāvās pasaulē lielāko "Gulbju ezeru".

 Parasti baletā "Gulbju ezers" ir paredzēti 18–24 baltie gulbji, bet šajā iestudējumā uz skatuves satiksies 48 gulbji. Joprojām šokā no Krievijas necilvēcīgās agresijas pilnā kara pret Ukrainu un izjūtot tā ietekmi, slavenais "St.Petersburg Festival Ballet" mainījis savu nosaukumu uz "International Festival Ballet", bet pati baleta trupa mājvietu radusi Vācijā.

"Festival Ballet" ir starptautisks balets, kas sniedzas pāri valstu robežām un pārstāv sapratni un līdzāspastāvēšanu mākslas, mūzikas un dejas poēzijā. 

Kopš kara sākuma mākslinieki ir pauduši savu nostāju pret Krievijas agresiju, piedaloties neskaitāmās protesta akcijās pirms un pēc katras uzstāšanās. 

Tādēļ Krievija šobrīd ir drauds arī viņiem. Ir diezgan pašsaprotami, ka trupa, kurā ir arī daudz ukraiņu dejotāju, sevi redz kā miera un cilvēku līdzāspastāvēšanas baletu.

Mākslinieciskajā ziņā balets pārstāv Krievijas klasiskā baleta skolu tās tīrākajā formā. Bezkompromisa elegance, kas apvienota ar mūsdienu un 21. gadsimta ietekmēm, proti, augstas klases dejas sniegumu, – tas viss ir papildināts ar grezniem kostīmiem un krāšņām dekorācijām.

Pētera Čaikovska nemirstīgā baleta klasika ir pazīstama visā pasaulē, tā nekad nebeidz apburt jebkura vecuma skatītājus. Ikviens zina romantisko "Gulbju ezera" stāstu, kurā ir baltais un melnais gulbis, kas ir kļuvis par klasiskā baleta elegances simbolu augstākajā līmenī.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.