Laulības ir viens no skaistākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem dzīvē. Laulību gredzens – paliekoša vērtība un simbols, kas apliecina divu cilvēku mīlestību. Tā kā gredzeni rotās zeltnesi visas kopdzīves garumā, tie jāizvēlas īpaši rūpīgi. Raksta turpinājumā noskaidrojiet, ko ņemt vērā un kā izdarīt pareizo izvēli attiecībā uz laulību gredzenu iegādi!

Ne tikai mīlestības simbols 

Lai arī laulību gredzeni simbolizē mūžīgu mīlestību, uzticību un cieņu pret partneri, tiem nav tikai simboliska nozīme. Vienlaikus gredzeni ir gaumīgi aksesuāri, kas raksturo jūsu personību un dzīvesstilu. Esam apkopojuši faktorus, kam pievērst uzmanību, domājot par laulību gredzenu iegādi. 

Praktiskums un funkcionalitāte 

Ņemiet vērā, ka gredzenam, pirmkārt, ir jābūt ērtam un parocīgam, lai tas nekļūtu par traucēkli ikdienā, ko tā vien gribas novilkt no pirksta un nolikt kaut kur malā. Gaumīgi un skaisti var būt arī askētiski gredzeni –  bez dažādiem papildelementiem – dārgakmeņiem, pinumiem, ornamentiem. 

Materiāls

Joprojām populāri un pieprasīti ir tieši zelta laulību gredzeni – īpaši 585. proves. Laulību gredzeni (585. proves) nozīmē, ka to sastāvā zelts ir 58,5 %, bet citu metālu piemaisījumi veido 41,7 %. Tas ir tādēļ, ka zelts tīrā formā bez jebkādiem piemaisījumiem ir pārāk mīksts, līdz ar to nav izmantojams juvelierizstrādājumu izgatavošanai. 

Dzīvesveids 

Tas, kādus gredzenus iegādāties, lielā mērā ir atkarīgs arī no jūsu dzīvesveida, profesijas un ikdienas paradumiem. Ja strādājat fizisku darbu vai daudz laika veltāt dārza darbiem, ieteicams izvēlēties pēc iespējas vienkāršāku laulību gredzenu, lai to nedeformētu vai neatgriezeniski nesabojātu. 

Kvalitāte 

Gredzeni.

Kvalitāte ir vissvarīgākais faktors, kam pievērst uzmanību, lai iegādātie laulību gredzeni būtu pēc iespējas ilgmūžīgāki. Ja gredzeni būs nekvalitatīvi, tie deformēsies vai pārlūzīs pavisam. Viena no kvalitātes zīmēm ir gredzena svars un platums. Tam jāsver vismaz trīs grami, bet optimālais platums ir no diviem līdz 10 mm. 

Noteikti pārliecinieties, ka gredzenu iekšpusē ir iestrādāts proves numurs, kas kalpo par apliecinājumu dārgmetāla kvantitatīvajam sastāvam. Ja gredzens ir papildināts dārgakmeņiem, piemēram, briljantiem, tad jābūt atbilstošajam sertifikātam, kas apliecina tā kvalitāti.

Neatkarīgi no tā, kur plānojat iegādāties gredzenus – juvelierizstrādājumu veikalā vai pie juveliera – pirms pirkuma veikšanas tie noteikti ir jāpiemēra, lai gūtu sirdsmieru, ka ir izdarīta pareizā izvēle vai tieši pretēji – pārliecinātos, ka vajadzīgi citādāki gredzeni. 

GIVEN – plašākā laulību gredzenu izvēle 

Gredzeni.

Juvelierizstrādājumu veikalā GIVEN atradīsiet dažāda stila un formas laulību gredzenus, no plašā piedāvājuma izvēloties tos, kas uzrunā un patīk visvairāk. 

Sudraba gredzeni ir tikpat gaumīgi un pievilcīgi, cik zelta, turklāt tie ir izturīgi un arī cenas ziņā lētāki. Gredzenu atbilstību augstajiem kvalitātes standartiem un cēlmetāla procentuālajam daudzumam apliecina 925. prove, kas nozīmē, ka gredzena sastāvā ir 92,5 % tīra sudraba.  GIVEN veikala klāstā pieejami vairāk nekā 20 dažādi sudraba laulību gredzeni. 

Zelta gredzeni ir kļuvuši par klasiku laulību apliecinājumam. Tie ir pieejami daudzveidīgā klāstā – gan vienkāršāki un lakoniskāki, gan izsmalcinātāki, piemēram, papildināti ar dārgakmeņiem. Arī baltā zelta laulību gredzeni topošo jaunlaulāto vidū ir visai iecienīti. Tie apbur ar eleganci un oriģinālo dizainu, kas priecē ne vien acis, bet pat liek gavilēt sirdij.   

Laulību gredzenus ir iespējams iegādāties arī GIVEN internetveikalā. Lai saņemtu atbilstošo piedāvājumus, izmantojiet filtra iespējas, norādot vēlamo izmēru, materiālu, krāsu, dārgakmeni un cenu. 

Atcerieties, ka kāzu gredzeni ir paliekoša vērtība, tādēļ nav vērts izvēlēties vislētāko variantu ar mērķi ietaupīt. Tāpat lēmumu par piemērotāko gredzenu izvēlēšanos nevar pieņemt vienpersoniski. Noteikti par labākajiem un atbilstošākajiem variantiem ir jāaprunājas un jāvienojas ar savu topošo dzīves partneri. Ir svarīgi, lai gredzeni patiktu abiem, un tie ikdienā tiktu nēsāti ar prieku un lepnumu. 

Mirklī, kad tiek sacīts jāvārds, laulību gredzeni kļūst par neatņemamu turpmākās dzīves sastāvdaļu, apliecinot laulības noslēgšanu. Tieši tādēļ tie jāizvēlas īpaši rūpīgi, ņemot vērā abu topošo laulāto vēlmes, vajadzības un iespējas. Iepērcieties GIVEN veikalā, kur visplašākā un daudzveidīgākā klāstā ir pieejami juvelierizstrādājumi – jūsu īpašajai dienai! 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.