Valdošajā koalīcijā atsākušās diskusijas, vai vērsties pret Krievijas lauksaimniecības produktiem. Satiksmes ministrs Kaspars Birškens ("Progresīvie") uzskata, ka jāaizliedz gan Krievijas graudu imports, gan tranzīts. Taču koalīcijas partneri to vērtējot skeptiski: aicinājumam nav gatava ne premjerministre, ne arī ZZS, vēstīja "TV3 Ziņas".

Zemkopības ministrijā lēš, ka atteikšanās no Krievijas graudu importa un tranzīta Latvijas ostām un dzelzceļam varētu radīt aptuveni simt miljonu eiro zaudējumus. Bet premjerministre norādījusi, ka aizliegums nav tikai naudas jautājums, bet esot arī jādomā par to, kā turpināt piegādāt pārtiku Āfrikas valstīm. "Mēs arī joprojām esam kopā ar citām Eiropas Savienības valstīm apņēmušies piegādāt pārtiku Āfrikas valstīm, no kurām šobrīd Eiropas dienvidu valstīm ir diezgan liels migrācijas pieplūdums. Skaidrs, ka mēs kā viena no Eiropas Savienības dalībvalstīm arī cīnāmies ar tiem cēloņiem, kāpēc viena daļa cilvēku bēg pārtikas zuduma dēļ uz Eiropu. Tas ir viens no mūsu uzdevumiem neveicināt šādu migrācijas plūsmu esamību."

Latvija ir otra lielākā Krievijas lauksaimniecības un pārtikas produktu importētāja Eiropas Savienībā. Pēc Zemkopības ministrijas datiem, pagājušā gada desmit mēnešos Latvija tos importējusi 280 miljonu eiro vērtībā, daudz neatpaliekot no Spānijas, kas ierindojas pirmajā vietā.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.