Divas "Emmy" balvas ieguvušās amerikāņu komiķes Melisas Makārtijas vārds lasāms arī daudzu citu balvu un to nomināciju sarakstos.

Kopš 1999. gada, kad viņa debitēja uz lielā ekrāna, 1970. gadā dzimusī aktrise nospēlējusi vairāk nekā 60 lomas kino un televīzijā, bijusi arī scenāriste, režisore un producente un nominēta jau diviem "Oskariem" (par otrā plāna lomu filmā "Līgavas māsas", 2011, un "Vai tu varēsi man kādreiz piedot?", 2018). Slavu viņa guva ar seriālu "Gilmoras meitenes", kas ieguva kulta statusu, tam sekojušas nevienmērīgas kvalitātes filmas Holivudā. Taču, neskatoties uz varonēm, kurām bieži apzināti iedalīta ne īpaši gudru apalīšu loma, ārpus ekrāna M. Makārtija joko arī par pašas ķermeņa aprisēm, kas viņai daudzu gadu gaitā radījušas ne vienu vien neērtību un ne tikai fanēm ar lielu interesi lika saausīties, kad aktrise kārtējo reizi bija atbrīvojusies no kaitinošajiem kilogramiem.

Makārtijai jau bija vairāk nekā 30 gadu, kad viņa beidzot iemācījās sevi pieņemt tādu, kāda viņa ir. 

Protams, nebija viegli apzināties, ka ne jau visiem patiksi, taču "tā bija smaga, bet laba mācībstunda". 2005. gadā viņa apprecējās ar ilggadējo partneri Benu Felkonu – abi audzina divus bērnus –, un viņš bija viens no Makārtijas lielākajiem atbalstītājiem ceļā uz sevis pieņemšanu.

2013. gadā Makārtija kādā intervijā atzinās, ka "esmu atbildusi visiem pasaules izmēriem", taču, kad divdesmitgadniece uz apģērba etiķetes redz 36. izmēru, viņa vaicā, kāpēc tur nav rakstīts 34. vai pat 32., un šī neapmierinātība neko pozitīvu nav devusi. Tāpat kā dažādās diētas, ko viņa izmēģinājusi, tostarp ārsta uzraudzībā četru mēnešu laikā pārtikusi no dažādiem šķidrumiem un zaudējusi vairāk nekā 30 kilogramu svara. "Taču es tā vairāk nedarīšu. Pusi no laika es jutos izsalkusi un neprātīga," viņa atzina. Turklāt, kā Makārtija ne reizi norādījusi, Holivuda nav godīga attiecībā uz svaru, jo vīriešiem krietni palielināts svars esot pieļaujams un neviens nesadūšojās pavaicāt Džonam Gudmenam, kāds ir viņa vidukļa apkārtmērs, kamēr viņai uz šo jautājumu vajadzēja atbildēt daudz reižu.

Liekais svars nāk arī komplektā ar pieticīgākām iespējām pucēties, Melisa Makārtija labi zina, ka atrast skaistu kleitu, ko vilkt uz sarkanā paklāja pasākumiem, nav vienkārši, jo "katru reizi, kad dodos iepirkties, esmu vīlusies". Kādā 2014. gada intervijā viņa pasūdzējās, ka jau uz divām "Oskara" pasniegšanas ceremonijām viņai nav izdevies atrast dizaineru, kurš būtu gatavs viņu saģērbt, bet viņa bija aptaujājusi sešus, un visi atbildēja: "Nē." Tāpēc viņa uzrunāja kompāniju "Lane Bryant" un tās paspārnē radīja savu apģērbu līniju, kas nelīdzinās maisveidīgiem un neglītiem izstrādājumiem. "70 procenti amerikāņu sieviešu ģērbjas 14. (pēc Eiropas standarta – 44.) un lielāka izmēra apģērbos," viņa zina stāstīt, tāpēc apģērbu ražotāju attieksmi pret ASV iedzīvotāju lielāko daļu uzskata par aizvainojošu.

Ar palielināta svara pro­blēmām M. Makārtija saskārās jau bērnībā, taču sporta nodarbībās darījusi to pašu, ko par viņu krietni tievākas meitenes, un tad, pārcēlusies uz Losandželosu, mainīja savus paradumus, no ikdienas izslēdzot pastaigas un iekļaujot neveselīgu pārtiku. "Un pēkšņi pieņēmos svarā par 25 mārciņām." Jau 2016. gadā viņa paziņoja, ka ir pienācis laiks beigt sievietes vērtēt pēc ķermeņa apkārtmēriem, jo tādējādi "mēs mācām jaunām meitenēm, ka jādara viss, lai iekļautos nesasniedzamā perfekcijā, kaut vajadzētu būt tā, ka mācām viņām justies veselīgām un laimīgām savā ķermenī".

TV3 17. februārī plkst. 22.20, "Identitātes zagle".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.