Intervijā izdevumam "W" oskarotā Džodija Fostere atklājusi, ko domā par savu profesiju, pēdējām lomām un novecošanu Holivudā.

Šobrīd 61 gadu vecā Džodija Fostere, kura pirmo lomu nospēlēja sešu gadu vecumā un kā labākā aktrise saņēmusi divus "Oskarus", nesen piedzīvoja biogrāfiskās filmas "Nijāda" pirmizrādi, un tā, kā uzskata, ir droša pretendente uz Amerikas Kinoakadēmijas nominācijām. Viņa atveido peldētājas Dai­enas Nijādas (lomā Anete Beninga) labāko draudzeni un treneri Boniju Stollu, kura bija aculieciniece viņas triumfam, no Kubas aizpeldot līdz Floridai. Vaicāta par šo lomu, Dž. Fostere ne tikai novērtēja vēsturisko faktu, bet arī divu sieviešu draudzību, kas ilgst vairāk nekā 40 gadus. Par Bonijas lomu viņa jau izvirzīta "Zelta globusam".

Dž. Fosteres profesionālajā ikdienā šobrīd lielu lomu ieņem filmēšanās kompānijas "HBO Max" seriālā "True Detective: Night Country", kura ceturtās sezonas pirmizrāde gaidāma 14. janvārī. Viņa ir noskatījusies iepriekšējās sezonas un uzteic to kvalitātes, taču, protams, "ceturtā sezona man ir vismīļākā. Mēs filmējām Islandē, kur ir ledaini auksts, un man ļoti patika." Tāpat viņa novērtē seriāla scenāristu darbu un humoru.

Atceroties karjeras dažādos posmus, Dž. Fostere norādīja, ka profesionāli visgrūtākais brīdis bija no 16 līdz 22 gadu vecumam, kā arī laiks, kad viņa pārkāpa 50 gadu slieksnim, kas aktrisēm ir ļoti nepateicīgs. Bet, nosvinot 60. dzimšanas dienu, viss mulsums pazūd, jo "tu pēkšņi apzinies, ka vairs neuztraucies par lietām, kas tevi interesēja piektajā gadu desmitā".

"TV3" 14. janvārī plkst. 22.30, "Elizeja".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.