Iedomājieties situāciju – nopērkat jaunu transportlīdzekli pazīstamā veikalā, piereģistrējat CSDD, notikusi numuru salīdzināšana, izieta tehniskā apskate. Pēc pāris gadiem jums paziņo, ka ar to nedrīkstat piedalīties ceļu satiksmē, jo braucamrīkam nav īstais VIN kods. Tieši tā gadījies kādas Codes iedzīvotājam, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Codes iedzīvotājs Aigars pazīstamā veikalā nopircis jaunu piekabi, taču ceļu satiksmē ar to piedalīties nedrīkst, jo tai ir piešķirti citas piekabes dokumenti: “Aizbraucu uz Rīgu veikalā “DEPO” iegādāties šādu piekabi. Samaksāju par to un man izsniedza pavaddokumentu, kas nāca no rūpnīcas, un aizpildījām pirkšanas–pārdošanas līgumu.”

Ar tirgotāja izsniegtajiem dokumentiem, kuros bija norādīts arī piekabes šasijas jeb VIN numurs, devies uz CSDD piereģistrēt transportlīdzekli, saņemot tehnisko pasi un arī numura zīmes. Ar tiem braucis uz veikalu pēc sava pirkuma, kur darbinieks piestiprinājis piekabei reģistrācijas numuru. Tad veicis tehnisko apskati, neviena aizrādījuma nav bijis, taču nākamajā tehniskajā apskatē, kas bijusi vēl pēc diviem gadiem, bijis pamatīgs šoks.

Inspektors konstatē, ka ir neatbilstība VIN kodā. “Man saka, ka šī piekabe neatbilst šiem dokumentiem. Prasīja, no kurienes man tā piekabe? Teicu, ka es to iegādājos “DEPO” pirms 4 gadiem.”

Aigars lūdzis CSDD, vai tomēr nevar piereģistrēt viņa piekabi ar pareizo šasijas numuru, taču saņēmis atteikumu. Tā nu devies uz veikalu skaidroties. Liels bijis Aigara pārsteigums, kad pie veikala ieraudzījis piekabi ar VIN numuru, kāds ir viņam izsniegtajos reģistrācijas dokumentos. “Tā piekabe, kurai ir šis VIN numurs, atrodas joprojām tirgošanā. Es teicu, ka notikusi kļūda un gribētu saņemt īsos dokumentus. Man atbild, ka nevar dot. Mans piedāvājums bija, ka es šo piekabi, kura tur stāvējusi, varētu atpirkt par 50% no tās vērtības. Tad būs dokumenti abām piekabēm, atliks vien pārmainīt vietām numurus, bet arī tam nepiekrita,” stāsta Aigars.

Ar veikalu sazinājās arī ZIŅneši, taču intervijai televīzijas kameras priekšā nebija gatavi, tāpēc atsūtīja atbildi rakstiskā veidā: “Esam noskaidrojuši, ka pārdošanas brīdī cilvēcīgas kļūdas dēļ esam klientam izsnieguši citas piekabes tehnisko dokumentāciju. Kā redzams CSDD datos, klients pirms 2 gadiem veiksmīgi izgāja tehnisko apskati. Datu nesakritība piefiksēta tikai otrajā tehniskās skates iziešanas reizē.”

Kā situācija tiks risināta? Skaties video!

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.