Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) regulas Nr. 1907/2006 (REACH regulas) XVII pielikumu kopš šī gada 15. februāra mitrājos vai līdz 100 m attālumā no tiem ir aizliegts izšaut skrotis, kurās svina koncentrācija pēc masas ir 1% vai vairāk, kā arī šādas skrotis ir aizliegts nēsāt šaušanas izgājienā mitrājos vai šāda šaušanas izgājiena ietvaros.

Reklāma

Šis aizliegums faktiski nozīmē to, ka visā Latvijas teritorijā ūdensputnu ūdeņos medībās aizliegts lietot skrošu šāviņus, kas satur svinu, kā arī atrasties ar svinu saturošu skrošu munīciju ūdenstilpēs un blakus tām. Cik un kāds sods paredzēts, ja pie mednieka atrod svina munīciju blakus ūdenstilpei? Vai šo jautājumu kontrolēs VMD? Lūk, jautājumi, kas interesē daudzus medniekus.

Valsts meža dienesta Medību daļas speciālisti skaidro, ka medību kontroli ūdensputnu medību laikā veic ne tikai VMD darbinieki, bet arī Valsts policijas un Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori. 

Svinu saturošas skrošu munīcijas lietošana, nēsāšana vai cita veida transportēšana ūdensputnu medību laikā mitrājos vai līdz 100 m attālumā no tiem ir administratīvi sodāma atbilstoši Medību likuma 32. panta 20. daļai. 

Tā nosaka, ka par medību šaujamieroča izmantošanas kārtības pārkāpšanu medību laikā piemēro naudas sodu no desmit līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām (šobrīd 50 līdz 700 eiro), nosakot medību tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku līdz vienam gadam vai bez tā.

Kas ir mitrāji?

Mitrāji EK regulas izpratnē ir palienes, zāļu un kūdras purvi vai ūdeņu platības – dabiskas vai mākslīgas, pastāvīgas vai pārplūstošas, kurās ir stāvošs vai tekošs ūdens, saldūdens, iesāļš vai sāļš ūdens, t. sk. jūras akvatorijas, kuru dziļums bēguma laikā nepārsniedz sešus metrus.

Medību saimniecības attīstības fonds

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.