Piedāvājam iespēju noklausīties raidieraksta "Pārāk daudz grāmatu" sarunu par libānas izcelsmes vācu autora Pjēra Jaravāna romānu "Paliek tikai ciedri" ("Latvijas Mediji", 2023), kā arī tā fragmentus. Raidījuma vadītājas Līva un Jūlija sarunājas ar Lindu Kusiņu-Šulci, izdevniecības "Latvijas Mediji" redaktori, kultūras žurnālisti un grāmatas literāro redaktori, kura sniedz ieskatu tajā, kā bija strādāt ar grāmatas tekstu, pirms tas tika izdots grāmatā.

Kas grāmatā viņu uzrunāja visvairāk? Vai mums, Latvijā, Tuvos Austrumus ir iespējams izprast? Un ko mēs zinām par Libānu?

Raidieraksts jeb podkāsts ir brīva formāta audio raidījums, kas pieejams tiešsaistē. Raidierakstu "Pārāk daudz grāmatu" iespējams klausīties straumēšanas platformā Spotify. Tajā tiek apskatīti dažādi ar grāmatniecību saistīti jautājumi, kā arī lasītas un apspriestas kādas noteiktas grāmatas.

Noklausies!

No vācu valodas romānu tulkojusi Irēna Gransberga.

Libānas ciedri un noslēpumi, pieaugšanas stāsts, detektīvs. Viena no pirmajām grāmatām latviešu valodā, kur vispār aprakstīta Libāna, tās cilvēki un vietas, vietu nosaukumi. Grāmata, kuras aktualitāte (globālo notikumu dēļ jāsaka, diemžēl) tikai pieaug. Bet tā, ļoti iespējams, var palīdzēt labāk izprast nianses svešā pasaulē.

Pjērs Jaravāns: "Es mīlu labus stāstus un gribēju tādu uzrakstīt arī pats. Mana pieredze un zināšanas par Libānu palīdzēja."

Raidieraksta sērija tapusi ar Eiropas Savienības projekta "Radošā Eiropa" atbalstu.

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit