Basketbola kluba "VEF Rīga" kapteinim Dairim Bertānam šī ir atgriešanās sezona vietējā čempionātā pēc desmit gadu pārtraukuma, un var redzēt, ka viņu ciena arī pretinieki.

Pēc mēneša izlaišanas kreisās rokas plaukstas lūzuma dēļ Dairis ierindā atgriezās Latvijas basketbola līgas pusfinālā, palīdzot "Vefiņam" trijos mačos pieveikt "Liepāju". Kapteinim 11, 0 un 11 punkti. "Ar veselību viss kārtībā, fiziski jūtos ļoti labi, jo traumas laikā bija iespēja pastiprināti pastrādāt pie fiziskās sagatavotības, kas parasti šajā sezonas posmā nesanāk. Vēl pietrūkst spēļu ritma, tieku pie labiem metieniem, (realizācija) nāks ar laiku," "Latvijas Avīzei" pauž Bertāns, kurš traumu guva mačā pret "Ogri", plaukstai saduroties ar pretinieka elkoni. Viens no treneriem pajokoja, ka Dairis ar kreiso nedriblē, līdz ar to neko īsti nav zaudējis. "Taisnība, tāpēc arī ātri varēju atgriezties. Līdz galam jau plauksta nekustas, ja savainotu metiena roku, būtu grūtāk," viņš piekrīt.

Pusfinālā "VEF" izcīnīja trīs pārliecinošas uzvaras. Dairis norāda, ka uzdevums bija vairāk koncentrēties uz aizsardzību, lai uzvarētu neatkarīgi no tā, kā iet uzbrukumā: "Pēdējās divas spēles tam bija pierādījums, īpaši šodien – metienu procents nebija tik labs, bet, noturot pretiniekus uz 48 punktiem, jebkurā dienā uzvarēsim. 

No "Liepājas" visu var sagaidīt, viņi nepadodas, pieturas pie savas spēles gan tad, ja ir +10, gan -20. Tādā ziņā diezgan bīstami. 

Liepājnieku iekļūšana pusfinālā man bija neliels pārsteigums."

Trešajā mačā vairākās epizodēs, kad pēc kontakta Dairis nokrita, pretinieki palīdzēja piecelties. "Cieņa ir tikai normāla parādība. Ja kāds pretinieks nokritīs, es arī palīdzēšu piecelties, neskatoties uz to, ka ir "play off". Domāju, ka zināmu cieņu ar savu karjeru esmu nopelnījis, daudzus gadus spēlēju izlasē, tagad esmu kapteinis. Varbūt citi redz un novērtē arī cilvēciskās īpašības. Bet tāpēc jau neviens neko nedod par brīvu, mēģina vēl vairāk laukumā apgrūtināt dzīvi," atzīst 34 gadus vecais aizsargs.

Īpašu uzmanību vefieši veltīja Kristapa Ķilpa neitralizēšanai, viņš ceturtdaļfināla sērijā vidēji mačā guva 28 punktus. Pret rīdziniekiem viņam 22, 18 un 12 punkti. "Ķilps ir galvenais ierocis uzbrukumā, un mums bija sagatavota taktika, kā apturēt, galvenā doma bija, lai dod bumbu citiem un tie mēģina veidot spēli. Šodien ļoti labi izdevās, iepriekšējās spēlēs savus punktus atrada, bet tie nāca grūti," saka Dairis Bertāns.

Viņš spēles laiku dala ar 18 gadus veco Robertu Blūmu, kurš aizvada ārkārtīgi veiksmīgu debijas sezonu pieaugušo basketbolā. 

"Prieks, ka Roberts ir komandā, šajā vecumā tikt pie tāda spēles laika un to izmantot, tas ir ļoti labi viņa nākotnei. Es arī cenšos palīdzēt, jo viens ir mest daudz punktu, bet visi, arī viņš, saprot, ka daudz jāstrādā, lai būtu augstākajā līmenī," norāda Dairis.

Savainojuma dēļ "VEF Rīgai" trešajā pusfināla spēlē nepalīdzēja Māris Gulbis, potītes traumā iedzīvojās Alberts Putāns. "Protams, būtu vieglāk ar lielāku rotāciju, bet tas mūs noteikti neietekmēs. Palikušas, maksimums, septiņas spēles. Ja kādam vajadzēs spēlēt 35 minūtes, tad to arī darīs, mums nav jādomā, kā visu sezonu izvilkt šādā ritmā," uzsver kapteinis. Pret ko viņš labprātāk spēlētu finālā – "Zeļļiem" vai "Ventspili"? "No vienas puses, ērtāk, ja nav jābraukā, bet vienlaikus labāk spēlēt Ventspils hallē nekā Daugavas sporta namā. Tā ka 50 pret 50," Dairis neiespringst.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.