Valdība akceptējusi finansiālu atbalstu starptautisku sporta sacensību rīkošanai Latvijā. Tā 2,02 miljoni eiro tiks pārskaitīti 2025. gada Eiropas basketbola čempionāta organizatoriem.

Kopumā šim turnīram no valsts tiks piešķirts krietni vairāk – 6,99 miljoni, pārējo summu pārskaitot nākamgad. Tiek prognozēts, ka ienākumi no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) no ārvalstu viesu radītā apgrozījuma varētu būt 12,18 miljoni eiro, līdz ar to pasākums atzīstams par fiskāli pozitīvu. Tāds būšot arī šogad jūlijā Latvijā notiekošais pasaules čempionāta posms rallijā. Tā rīkotāji šogad saņems 1,88 miljonus eiro, bet ar pērn un aizpērn jau saņemto atbalstu kopējā valsts iesaiste pasākuma rīkošanā ir 2,53 miljonus eiro vērta. 

Rallija gadījumā valsts būšot ieguvēja, jo PVN veidā atpakaļ nākšot 3,1 miljons eiro. Uz šā fona daudz pieticīgākas izskatās summas, uz kurām vēl tikai pretendē hokejs. Latvijas Hokeja federācijai varētu tikt piešķirti 500 tūkstoši eiro, kurus tā uz pusēm tērētu šogad Rīgā plānotajam pasaules čempionātam IB divīzijā sievietēm un 2026. gada ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Par šīs naudas piešķiršanu vēl gan būs jālemj valdībai. Jāatgādina, ka 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra norisei Rīgā valsts gatava šķirties no 4,7 miljoniem eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.