Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš trešdien izcīnīja 24. vietu daudzdienu velobrauciena "Giro d'Italia" piektajā posmā, uzvaru svinot austrālietim Kedenam Grouvzam no "BikeExchange-Jayco" vienības. Šajā posmā riteņbraucēji Itālijas dienvidos veica 171 kilometru ar diviem trešās kategorijas kāpumiem un nolaidenu finišu.

Grouvzs uzvarēja lielās grupas finišā, posmu veicot četrās stundās 30 minūtēs un 19 sekundēs.

Ar tādu pašu rezultātu otrais bija mājinieks Džonatans Milans no "Bahrain - Victorious" komandas, bet trešais - Skujiņa komandas biedrs dānis Madss Pedersens.

"Giro d'Italia" debitants Skujiņš ("Trek - Segafredo") ar tādu pašu laiku kā uzvarētājam finišēja lielajā grupā, ieņemot 24. vietu 172 riteņbraucēju vidū.

Kopvērtējumā līderpozīcijas saglabāja norvēģis Andrēass Leknesunns (DSM), kurš par 28 sekundēm apsteidz Beļģijas sportistu Remko Evenepūlu ("Soudal - Quick Step"), bet vēl divas sekundes atpaliek francūzis Oreljēns Parē-Pāntrs ("AG2R Citroen").

Skujiņš ir saglabājis astoto vietu, līderim zaudējot vienu minūti un 29 sekundes.

Šogad tūrē paredzēts 21 posms, velobraucienam noslēdzoties 28. maijā Romā.

Pērn par "Giro d'Italia" uzvarētāju kļuva Džeijs Hindlijs, kļūstot par pirmo Austrālijas riteņbraucēju, kuram izdevies uzvarēt prestižā velobrauciena kopvērtējumā.

Latvijas braucējiem lielākais sasniegums ir Pjotra Ugrjumova kopvērtējumā izcīnītā otrā un trešā vieta attiecīgi 1993. un 1995. gadā. Uzvaru etapā 1999. gadā izcīnīja Romāns Vainšteins, kamēr uz goda pjedestāla ir kāpis arī Andris Naudužs, kurš 2004. gadā bija trešais vienā no etapiem.