Latvijas futbola izlases kandidātu sarakstā pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm nav iekļauti iepriekšējā sasaukumā ar alkoholu grēkojušie Pāvels Šteinbors un Artūrs Zjuzins.

Četri debitanti

Latvijas izlase 16. jūnijā "Skonto" stadionā Rīgā tiksies ar Turciju, bet 19. jūnijā izbraukumā spēle pret Armēniju. Martā pēc mača Kārdifā pret Velsu Šteinbors un Zjuzins aizrāvās ar grādīgo dziru lietošanu, un galvenais treneris Dainis Kazakevičs šādās situācijās ir nelokāms. Viņš nekomentēja, vai tas nozīmē, ka abiem ceļš uz nacionālo komandu slēgts arī turpmāk, bet iepriekšējā pieredze par to liek domāt – Kazakeviča vadībā izlasē nav bijuši Deniss Rakels un Artūrs Karašausks, kuri savulaik pie viņa pārkāpa režīmu U-21 izlasē. 

"Ja gribam sasniegt punktu, kad esam veiksmīgi, sadzīves un spēles disciplīnai jāatbilst augstākajam līmenim. Izlasē ir uzvedības, ētikas kodekss, un tā man nav tukša skaņa," 

uzsvēra Kazakevičs.

Līdz ar šo spēlētāju atstāšanu aiz svītras treneriem jauni uzdevumi attiecībā uz sastāva izvēli. No vārtsargiem lielākā spēļu prakse virslīgā ir Nilam Puriņam no "Rigas", bet izlasē viņš nav spēlējis. Visticamākais, pirmā izvēle būs Roberts Ozols, kurš "Auda" rindās spēlē neregulāri. Rihards Matrevics traumas dēļ šosezon nav spēlējis, bet "RFS" pirmais numurs Jevgenijs Nerugals nav izskatīts kā reāls kandidāts vecuma dēļ (34), tā vietā iespēju apostīt izlases gaisu dodot 20 gadus vecajam Jānim Bekam no "Mettas".

Pussargu līnijā situāciju sarežģī arī Jāņa Ikaunieka trauma, un tikai nākamnedēļ kļūs skaidrs, vai viņš varēs palīdzēt šajā sasaukumā. Lielus eksperimentus jebkurā gadījumā neredzēsim, bet treneris ar cerībām raugās uz potenciālo debitantu Eduarda Dašķeviča ("Riga") un Dmitrija Zelenkova ("RFS") progresu.

Beks, Zelenkovs, "Riga" vietu izcīnījušais Marko Regža, kā arī Deniss Meļņiks no "Audas" kandidātu sarakstā iekļauti pirmo reizi.

Futbols. Latvijas izlases kandidāti

  • Vārtsargi: Roberts Ozols, Nils Puriņš, Jānis Beks.
  • Aizsargi: Roberts Savaļnieks, Mārcis Ošs, Elvis Stuglis, Vladislavs Sorokins, Raivis Jurkovskis, Antonijs Černomordijs, Daniels Balodis, Maksims Toņiševs.
  • Pussargi: Dmitrijs Zelenkovs, Jānis Ikaunieks, Dāvis Ikaunieks, Andrejs Cigaņiks, Alvis Jaunzems, Eduards Emsis, Kristers Tobers, Aleksejs Saveļjevs, Deniss Meļņiks, Eduards Dašķevičs.
  • Uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis, Raimonds Krollis, Marko Regža.

Aizgājis draugs

Sestdien plkst. 14.00 Mārtiņu kapsētā Smārdes pagastā notiks atvadīšanās no aizsaulē aizgājušā bijušā izlases aizsarga Ginta Freimaņa, kurš bija īpaši tuvs Kazakevičam – vidusskolas gados Freimanis brīvdienās braukāja no Saldus uz treniņiem un spēlēm Jelgavā, un tad dzīvoja Daiņa ģimenē. "Gints bija ģimenes loceklis, draugs. Tā bija milzīga privilēģija strādāt ar sportistu, kurš gatavs ziedoties mērķim. Otru tādu cilvēku nepazīstu. Dod Dievs spēku pārvarēt šo brīdi ģimenei. Domāju, nav nevienā cilvēka, kurš Gintu neatcerētos ar gaišumu," sēro Dainis Kazakevičs. Latvijas izlase maču pret Turciju aizvadīs ar melniem apsējiem ap roku un pirms cīņas būs klusuma minūte.