Latvijas futbola izlase treniņnometni Kiprā noslēgusi ar neizšķirtu 1:1 pret Lihtenšteinu. Izlases galvenais treneris Paolo Nikolato uzsver, ka galvenais viņam ir iegūtā informācija par spēlētājiem.

Latvijas futbola izlase pirmo nometni Nikolato vadībā otrdien noslēdza ar neizteiksmīgu sniegumu un neapmierinošu rezultātu pret pretiniekiem, kuri FIFA pasaules rangā ir 203. vietā un apsteidz tikai septiņas citas valstis vai teritorijas.

Larnakā (Kiprā) notikušā mača sākums bija šokējošs, jo jau 16. sekundē bumba šķērsoja Latvijas vārtu līniju, piedevām pēc pašu aizsarga Mārča Oša sitiena. Viņš esot pie laukuma gala līnijas gribējis piespēlēt vārtsargam Pāvelam Šteinboram, taču nepaskatījās, ka tas devies uz pretējo pusi un bumba nodevīgi ielidoja vārtos. Ironiski, ka vien pāris dienas iepriekš treneris Nikolato bija paudis, ka spēlētāji nedrīkst baidīties kļūdīties spēlē ar bumbu...

Lihtenšteina vadībā atradās līdz 11. minūtei, kad neizšķirtu panāca Raimonds Krollis, gūstot savus pirmos vārtus vairāk kā gada laikā un ceturtos izlases kreklā. 

Turpinājumā Latvijai izteikts pārsvars un antifutbols lihtenšteiniešu izpildījumā, taču rezultāts vairs nemainījās, spēlei noslēdzoties ar tādu pašu rezultātu kā pāris dienu iepriekš pret krietni spēcīgāko Kipru. Nelielam attaisnojumam var minēt, ka Latvijas izlases sākumsastāvā no iepriekšējās spēles bija palikuši vien četri spēlētāji, jo Nikolato gribēja pārbaudīt visus. "Bija vēl viena iespēja novērtēt spēlētājus. Vēlējāmies iedot iespēju citiem futbolistiem, kuri tika uzaicināti uz šo nometni, bet netika pie vārda pirmajā spēlē. Rezultāts mums, protams, nav apmierinošs, bet pārbaudes spēlēs tas var arī nebūt svarīgākais. Pirms kursa maiņas apzinājāmies, ka cita spēles stila izvēle var novest pie kļūdām. Taču tik un tā uzskatām to par svarīgu soli ceļā uz progresu. Lai komanda augtu un celtu savu latiņu, mums ir jābūt gataviem riskēt ar iespējamām kļūdām. Šodien ieguvām mācību, vērtīgu pieredzi un iekrājām daudz informācijas nākamajām nometnēm," pozitīvo izcēla Nikolato. Latvijas izlase nākamreiz kopā sanāks jūnijā, lai cīnītos par Baltijas kausu.

Kamēr mēs mokāmies ar pundurvalstīm, vēsturiski notikumi Gruzijas futbolā, jo šīs valsts izlase pirmo reizi kvalificējusies Eiropas čempionāta finālturnīram. 

"Play off" pusfinālā gruzīni vispirms ar 2:0 uzvarēja Luksemburgu, bet izšķirošajā mačā cīņā par ceļazīmi uzveica Grieķiju. Pamatlaikā un papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles 11 metru sitienu sērijā gruzīni bija pārāki ar 4:2, liekot Borisa Paičadzes vārdā nosauktā Tbilisi stadiona zālienu piepildīt ekstāzē esošajiem līdzjutējiem. Svētki un lepnums par saviem futbolistiem arī kara mocītajā Ukrainā, kas izšķirošajā mačā neitrālā laukumā Vroclavā atspēlēja vienu vārtu deficītu un ar 2:1 uzvarēja Islandi. Uzvaras vārtus 84. minūtē guva Mihailo Mudriks. Pendeles bija nepieciešamas arī Kārdifā, kur Velsa tikās ar Poliju. Arī tur bez gūtiem vārtiem pamatlaikā un papildlaikā, bet 11 metru "šāvienos" ar 5:4 veiksmīgāki poļi, kas arī brauks uz finālturnīru Vācijā, kas notiks no 14. jūnija līdz 14. jūlijam desmit pilsētās. Pirmo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalīsies 24 komandas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.