Šonedēļ Siguldas trasē saimniekos bobslejisti un skeletonisti, nedēļas nogalē aizvadot Pasaules kausa sesto posmu, kas reizē būs arī Eiropas čempionāts.

Mājas trase dod savas priekšrocības un Latvijas bobsleja izlases līderis Emīls Cipulis sarunā ar "Latvijas Avīzi" ir apņēmības pilns pacīnīties par godalgoto trijnieku. Divniekos tas šosezon nav izdevies, divas reizes esot piektajā vietā (Jaņcjiņā un Sanktmoricā), reizi sestajā (Insbrukā), bet pagājušajā nedēļā Lillehammerē Cipulim astotā vieta. Pasaules kausa kopvērtējumā tas dod piekto vietu. Tikmēr Latvijas otram pilotam Jēkabam Kalendam tieši pēdējais posms Lillehammerē rezultāta ziņā divniekos sanāca labākais, ar devīto vietu pirmo reizi iebraucot labāko desmitniekā. Krietni labāk Cipulim klājies četriniekos, kur divi goda pjedestāli, tostarp Eiropas čempionāta bronza Insbrukā, taču, kā zināms, ar "lielajām kamanām" Siguldā braukt nevar.

Neatbildēts jautājums

"Grūti izskaidrot, kāpēc arī šosezon divniekos mums neiet tik labi kā četriniekos. Ja uz šo jautājumu būtu atbilde, tad problēmas tiktu novērstas. Esam daudz testējuši un arī mainījuši kamanas, veicām visādus uzlabojumus, bet atbildes, kāpēc divnieki neiet, nav. 

Kopumā par sezonas pirmo pusi man nav iemesla sūdzēties, līdz šim ir bijis labi. 

Ir bijušas arī kaut kādas lejupslīdītes, kolēģiem traumas, arī pašam braukšana kādā brīdī nav gājusi, kā gribētos, taču uzskatu, ka sezona līdz šim ir ar treknu plusa zīmi," teic Emīls Cipulis. Sacensties Siguldā vienmēr bijis īpaši, jo atšķirībā no citiem mačiem sacensības klātienē vēro ne tikai lielāks līdzjutēju pulks, bet arī tuvinieki. "Labi, ka sezonas vidū varam startēt mājās, tas iedod labas sajūtas un papildu grūdienu. Protams, Siguldā gribētos uzvarēt, lai gan viegli tas nebūs. Tomēr gribu teikt, ka trijnieks ir reāls mērķis, uz ko tieksimies," Cipulis ir gatavs cīņai. Pērn viņš Siguldā Pasaules kausa posmā ieņēma ceturto un astoto vietu. Arī šoreiz divas sacensības, taču sestdien notiks sacensības Pasaules kausa ieskaitē, bet svētdien tiks dalītas tikai Eiropas čempionāta medaļas. Cipulis vēl nemācēja teikt, kurš būs viņa stūmējs, jo Matīss Miknis iepriekš izlaida sacīkstes traumas dēļ. "Matīss ir atpakaļ, taču pieļauju, ka viņš startēs tikai vienās no sacensībām, bet otrās stums Dāvis Spriņģis. Vēl gan nezinu, ko izdomās treneri, taču varētu būt tā, kā teicu," spriež Cipulis.

Vinterbergas izaicinājums

Vēl viens no Cipuļa šīs sezonas mērķiem ir nosargāt trešo pozīciju Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem. Otrajā vietā esošais vācietis Frančesko Frīdrihs ir priekšā par 143 punktiem, bet ceturtajā pozīcijā esošais šveicietis Mihaēls Fogts no Cipuļa atpaliek par 120 punktiem. 

"Četriniekos sezona ir stabila un trijnieks ir reāls. Protams, galvenie mači būs pasaules čempionāts Vinterbergas trasē. 

Uz to gan skatos piezemētāk, galu galā tā ir Vācijas trase. Decembrī pēc posma Insbrukā viņi jau nākamajā dienā trenējās Vinterbergā. Tur būs sarežģītāk cīnīties par augstām vietām, taču darīsim, ko varēsim. Vinterbergā man gājis mainīgām sekmēm. Pirmajā gadā bija sarežģīti uzķert dažas vietas trasē, pēc tam gāja labāk. Arī pagājušajā sezonā it kā gāja labi, bet sacensībās ar četrinieku piedzīvojām kritienu, tāpēc šobrīd nevaru pateikt, kā būs. Trases katru gadu pamainās, un arī sajūtas katru reizi ir citas. Skatīsimies, kā pirmajā nedēļā ies divniekos, un tad būs vairāk skaidrs, ko tur varam izdarīt četriniekos. Ceru, ka tobrīd būs labākā fiziskā kondīcija. Kā šosezon bijis ar kritieniem? Bijuši un pat pārāk daudz. Labi, ka nav bijis nekas smags. Treniņos nokritām arī pagājušajā nedēļā Lillehammerē, kritām arī Sanktmoricā. Tā ir daļa no šī sporta veida, un neviens no tā neizvairās. Pēc kritieniem cenšos ļoti nepārdzīvot, jāskatās uz priekšu, galvenais, ka ar veselību viss kārtībā. Tas ir svarīgākais, jo mums cilvēku resursi nav tik lieli, lai baigi dauzītos," saka Cipulis.

Tēraudai atgriešanās

Pasaules kausa sacensības bobslejā un skeletonā Siguldas trasē notiks jau sesto sezonu pēc kārtas. Pirmajos četros gados par sacensību galveno naglu kļuva brāļu Dukuru starts skeletonā, bet pērn Latvijai neviena pārstāvja vairs nebija. 

Šogad interese būs lielāka, jo pēc teju divu gadu pārtraukuma trasē nu jau mammas statusā plāno atgriezties Endija Tērauda, 

kura 2020. gada novembrī Siguldā bija trešajā vietā, kas pasaules kausos ir augstākā vieta Latvijas dāmu skeletona vēsturē (Lelde Priedulēna divas reizes bija ceturtā). Skeletonistiem starts paredzēts piektdien, kad notiks arī bobsleja mači dāmām. Sacensības norisināsies trīs dienas, un skatītājiem ieeja Siguldas trasē būs bez maksas.

Pasaules kausa posms un Eiropas čempionāts bobslejā un skeletonā

Piektdien, 2. februārī

plkst. 8.30 PK posms bobslejā sievietēm

plkst. 11.30 PK posms un EČ skeletonā vīriešiem

plkst. 15 PK posms un EČ skeletonā sievietēm

Sestdien, 3. februārī

plkst. 10 PK posms un EČ monobobslejā sievietēm

plkst. 14.30 PK posms bobslejā vīriešiem

Svētdien, 4. februārī

plkst. 10 PK posms un EČ bobslejā sievietēm

plkst. 14 EČ bobslejā vīriešiem

(PK – Pasaules kauss, EČ – Eiropas čempionāts)

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.