Pirms teju diviem mēnešiem notika jau septītā naftas noplūde no Būtiņģes naftas termināla. It kā noplūduši 300 litri, it kā sešreiz vairāk… Gan Valsts vides dienests, gan Lietuvas Vides aizsardzības departaments norāda uz termināla riskiem, taču īsti lietas labā neko nedara. Vien iekasē pārdesmit tūkstošus soda naudās pēc kārtējās naftas noplūdes.

Skaļāki ir vides aktīvisti, kuri brīdina, ka valdošie vēji un straumes naftu, visticamāk, nesīs uz dažus kilometrus tālo Latviju. Nafta ietekmē visu – zivis, putnus, roņus, dažādus augus un īpaši mazos ūdens iemītniekus.

Ko darīt ar Būtiņģes termināli? Slēgt? Pārcelt? Vai tomēr paļauties uz īpašnieku godaprātu un spēju kļūdas novērst? Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, enerģētiskā drošība ir īpaši nozīmīga. Bet vai nozīmīgāka par vides saglabāšanu? Par to plašāk "Latvijas Avīzes" raidieraksta "Mediju sapieri" trešajā epizodē. 

KLAUSIES:

 

Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.