No 30. jūnija līdz 7. jūlijam Koknesi pieskandina nometnes "3x3" dalībnieku čalas, jo tur šogad norisināsies pasaules latviešu ģimeņu saiets, raksta avīze "Staburags".

Reklāma

Saieta programmā šogad esot ap 50 dažādu ieviržu nodarbību gan bērniem, gan jauniešiem, kā arī pieaugušajiem. "Trīsreiztrīs" ir nometne, kas paredzēta visu paaudžu latviešiem, un tās mērķi ir latvisko zināšanu paplašināšana, latviskās kopības sajūtas veicināšana, latvisko ģimeņu stiprināšana un draudzību sekmēšana latviešu starpā. 

Nometne domāta latviskai dzīvei latviskā vidē, lai palīdzētu latvietim iepazīt pašam sevi, savu ģimeni, jaunus un vecus draugus pavisam neikdienišķos apstākļos. 

Nometne paredzēta arī tādēļ, lai arī ārzemēs dzīvojošie latvieši vismaz vienu nedēļu gadā dzīvotu tīri latviskā vidē un darītu tikai to, kas latvieša sirdij dod prieku.

Pirmā "3x3" nometne notikusi Garezerā ASV 1981. gadā, savukārt Latvijā – Madlienā 1990. gadā. Nometni šogad Koknesē vada rīdzinieku Krūmiņu ģimene – Ieva un Eduards, un kopā ar viņiem būs mazā Rūta. Krūmiņu ģimenei šis esot jau trešais organizētais saiets. Pirmo viņi sarīkoja 2015. gadā Priekuļos, otro – 2019. gadā Jaunpilī.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".