Otrā "Vērtējam darbus un solījumus" cikla diskusija “Kā nosargāt demokrātiskās vērtības?” norisināsies 23. februārī plkst. 15:00 Daugavpilī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra bibliotēkā Mihaila ielā 3.

Klausītāji aicināti nākt klātienē, iepriekš reģistrējoties šeit, gan vērot tiešsaistē - Lasi.lv Facebook lapā.

Par diskusiju: Eiropas vērtības un demokrātijas tradīcija saskārusies ar sen nepieredzētiem izaicinājumiem. Aizejošā Eiropas Parlamenta sasaukuma laikā sākās militārs uzbrukums tuvai ES kaimiņvalstij — Ukrainai. Atkārtoti skan brīdinājumi, ka nākamā var izrādīties kāda no ES valstīm. Vācijā un vēl citās ES dalībvalstīs sabiedrība polarizējas. Aug pieprasījums pēc galēji labējas un populistiskas politikas. Vēlamies panākt fizisku drošību – spēju aizstāvēties pret ārēju uzbrukumu – līdz demokrātisko institūtu sekmīgam darbam un ilgtspējai, kā arī sabiedrības izglītotību un pilsonisku aktivitāti. Vai izprotam, cik plašs un daudzveidīgs ir apdraudējums? Un kā nostiprināt vājās vietas?

Diskusijā piedalās: Dace Melbārde ("Vienotība"), Ņikita Piņins ("Stabilitāte"), Linda Liepiņa ("LPV"), Ieva Bērziņa (Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas vadošā pētniece), Sandis Šrāders (pētnieks un lektors Krievijas militārās un stratēģiskajās studijās Baltijas Aizsardzības koledžā), Dr.hist. Henrihs Soms (DU Latgales pētniecības institūta direktors, asoc.prof.), Oskars Zuģickis (Dienvidlatgales NVO atbalsta centra koordinators), Anna Luīze Ruskule (biedrības "Cita Daugavpils" pārstāve).

Pieteikties, lai skatītu diskusiju klātienē, aicinām līdz 21. februārim, aizpildot anketu šeit:

Tiekamies 23. februāri Daugavpilī. Facebook pasākums šeit.

Uzzini vairāk par drošības jautājumiem jaunākajā Imanta Ozola rakstā

Par projektu

Projekts "Vērtējam darbus un solījumus" paredz septiņas publiskās diskusijas vairākos Latvijas reģionos. Diskusiju cikls ļaus izprast Eiropas institūciju ambīcijas, veiksmīgi (vai neveiksmīgi!) paveikto un plānoto digitalizācijas jomā, jaunatnes politikā, veselības aprūpes, zinātnes, drošības, migrācijas, demokrātijas stiprināšanas u.c. jautājumos. Projekts aktualizēs 8. jūnijā notiekošās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, iesaistot visdažādāko jomu zinošākos pārstāvjus – pētniekus, industriju ekspertus, NVO pārstāvjus, politiķus, t.sk. Eiropas Parlamenta pašreizējos un potenciālos Latvijas pārstāvjus, kā arī jauniešus. 

Vairāk par diskusiju cikli lasi šeit.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autoru personīgos uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Parlaments nenes atbildību par paustajiem uzskatiem. 

#BalsojamEiropā