Avīze "Bauskas Dzīve" informē, ka vietējā pašvaldībā turpinās epopeja par bezemisiju transporta līdzekļu iegādi Bauskas novadā – bijis plānots iegādāties divus elektriskos pasažieru pārvadājumu autobusus, bet izskatās, ka pēc konkursa rezultātiem sanākšot tikai viens.

Reklāma

Bauskas novada domes ceļš uz projekta "Bezemisiju transporta līdzekļu iegāde Bauskas novadā" īstenošanu bijis garš un sarežģīts. Pirmo piedāvājumu deputāti nav atbalstījuši. Otrajā piegājienā deputāti tomēr piekrituši, 2023. gadā apņemoties iegādāties elektriskos autobusus Pilsrundāles un Iecavas vidusskolas skolēnu pārvadājumiem.

Turpinājumā mērķis mainījies, jo kļuvis skaidrs, ka divus lielus pasažieru pārvadājumu autobusus iegādāties neizdosies. Tāpēc mērķis mainīts uz pasažieru autobusa iegādi Uzvaras pamatskolas skolēniem un vēl viens autobuss – Vecumnieku pansionātam "Atvasara". Tomēr jūnija domes sēdē plānus nācās mainīt vēlreiz.

Pašvaldības projektu vadītāja Laura Šterna deputātus informējusi – potenciālā iepirkuma konkursā uzņēmēju piedāvātās autobusu cenas esot tādas, ka divu autobusu vietā projektā varēšot atļauties tikai vienu. Pašlaik prognozētās izmaksas, kas iekļaujas Eiropas Savienības finansējumā, esot apmēram 500 tūkstoši eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

"Iegādes process pārvēršas par parodiju. Iet jau pusgadu, un nav redzamas beigas. Ir izjūta, ka īsti neviens nezina, kādam tam autobusam jābūt – ne no pasūtītāju puses, ne no piegādātāju. Iespaids, ka par jebkādu naudu, ka tik elektroautobuss, nedarbojas nekādi finanšu vai ekonomiskie aspekti. Es atturēšos, jo neredzu jēgu šāda transporta ieviešanai pašvaldībā," par notiekošo izteicies pašvaldības deputāts Guntis Kalniņš.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?
MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".