Ziemeļkoreja piektdien paziņoja, ka ir izmēģinājusi "zemūdens kodolieroču sistēmu", atbildot uz ASV, Dienvidkorejas un Japānas kopīgām jūras spēku mācībām.

Šīs mācības "nopietni apdraud [Ziemeļkorejas] drošību", tāpēc Phenjana "veikusi svarīgu savas zemūdens kodolieroču sistēmas "Haeil-5-23", kas ir izstrādes stadijā, izmēģinājumu Korejas Austrumu jūrā", teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā, kuru pārraidīja valsts ziņu aģentūra KCNA.

Phenjana pērnā gada sākumā paziņoja, ka ir veikusi vairākus kodolspējīga zemūdens drona izmēģinājumus, un apgalvoja, ka ar to ir iespējams īstenot "radioaktīvu cunami". Šis drons ir "Haeil", kuras nosaukums nozīmē cunami korejiešu valodā, atšķirīga versija. 

Analītiķi ir apšaubījuši, vai Phenjanai tiešām ir šāds ierocis. 

Dienvidkoreja, ASV un Japāna šonedēļ sarīkoja kopīgas jūras spēku mācības jūrā pie Džedžu salas Dienvidkorejas dienvidos, nosaucot tās par atbildi uz Ziemeļkorejas svētdien veikto vidējas darbības rādiusa cietās degvielas ballistiskās raķetes izmēģinājumu. Svētdienas pēcpusdienā izšautā raķete bijusi aprīkota ar vadāmu hiperskaņas kaujas galviņu.

Mācībās piedalījās deviņi karakuģi, tai skaitā ASV aviācijas bāzeskuģis "Carl Vinson".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.