Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, brīdinājis, ka "ļaunumam nevar uzticēties," aicinot pasauli apvienoties, lai izbeigtu Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Reklāma

Ukrainas prezidents uzsvēra, ka jānovērš iespēja ar kodolieročiem apbruņotajai Maskavai "virzīt pasauli uz pēdējo karu". Viņš arī apsūdzēja Krieviju, ka tā visu izmanto kā ieroci, sākot ar pārtiku un beidzot ar enerģiju.

Zelenskis savā runā pievērsa lielu uzmanību briesmām, ko Krievija rada pasaulei. Viņš apgalvoja, ka citas kopīgās problēmas, piemēram, klimata pārmaiņas, būs iespējams pienācīgi risināt tikai pēc tam, kad būs tikts galā ar Maskavu.

"Kamēr Krievija spiež pasauli uz pēdējo karu, Ukraina dara visu, lai nodrošinātu, ka pēc Krievijas agresijas neviens pasaulē neuzdrošināsies uzbrukt nevienai valstij," sacīja Zelenskis, piebilstot, ka Krievijai vienkārši "nav tiesību turēt kodolieročus".

"Bruņošanās ir jāierobežo, par kara noziegumiem ir jāsoda, deportētie cilvēki jāatgriež mājās, un okupantiem jāatgriežas savā zemē," 

uzsvēra prezidents.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju.

"Mums jābūt vienotiem, lai to panāktu, un mēs to izdarīsim!" sacīja Zelenskis. Viņš arī apsūdzēja Maskavu genocīda īstenošanā, nolaupot ukraiņu bērnus.

Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 17. martā izdeva Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu ombudsmenes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderus, apsūdzot viņus bērnu deportācijā no Ukrainas.

SKT, balstoties starptautisko tiesību normās, ukraiņu bērnu izvešanu no okupētajām teritorijām uzskata par kara noziegumu.

Ukrainas prezidents brīdināja nepieļaut "šaubīgus darījumus", lai mēģinātu izbeigt karu uz negodīgiem noteikumiem. Taču viņa galvenais mērķis bija brīdināt starptautisko sabiedrību, ka kara iznākums ietekmēs visus.

Zelenskis sacīja, ka Krievijas mērķis ir pārvērst Ukrainu par "ieroci pret jums, pret starptautisko kārtību, kas balstīta uz noteikumiem". Viņš uzsvēra, ka viņa piedāvātā miera formula domāta ne tikai Ukrainai, bet arī pārējai pasaulei. Ukrainas prezidents acīmredzami vērsās pie valstīm, kas līdz šim ir palikušas malā, sevišķi tā sauktajiem globālajiem dienvidiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.