Ukrainas raķešu triecienā okupētajā Krimā trāpīts bijušajam Ukrainas karaflotes kuģim "Konstantin Oļšanskij", kuru Krievijas Melnās jūras flote sagrāba savā kontrolē 2014. gada martā.

Trieciena rezultātā "Konstantin Oļšanskij" kļuvis neizmantojams, paziņojušas Ukrainas militārpersonas.

Ukrainas Jūras spēku pārstāvis sakariem ar presi Dmitro Pletenčuks pavēstīja, ka papildus diviem lielajiem Krievijas desanta kuģiem "Jamal" un "Azov" un izlūkošanas kuģim "Ivan Hurs", izdevies trāpīt arī "Konstantin Oļšanskij".

Ukraina Krimā devusi triecienus diviem Krievijas desantkuģiem.

Kuģis deviņus gadus stāvēja Sevastopoles līcī un tika demontēts rezerves daļām, taču "kara desmitajā gadā viņi saprata, ka tiem pietrūkst šī projekta 775 lielo desanta kuģu, un tika nolemts to atjaunot," norādīja Pletenčuks, piebilstot, ka remontdarbi veikti gada garumā.

Viņš sacīja, ka krievi plānojuši saremontēto "Konstantin Oļšanskij" uzdot savai vadībai par vienu no Krievijas kuģiem, melojot, ka viņiem izdevies salabot kādu no ukraiņu sabojātajiem lielajiem desanta kuģiem vai desantkuģi "Oļeņegorskij gorņak".

"Oļeņegorskij gorņak" bojājumi ir tik lieli, ka tā atjaunošana, iespējams, nav īstenojama, piebilda Pletenčuks.

Viņš norādīja, ka ienaidnieks gatavojās izmantot "Konstantin Oļšanskij" pret Ukrainu, tādēļ nolemts to iznīcināt, izmantojot raķetes "Neptun".

Pletenčuks sacīja, ka kuģa bojājumu apmērs tiek precizēts, taču šobrīd to noteikti nevar izmantot kaujās.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija secinājusi, ka kara rezultātā Krievijas Melnās jūras flote ir zaudējusi "funkcionālo aktivitāti". Saskaņā ar militāro analītiķu aprēķiniem krieviem Melnajā jūrā ir palikuši tikai septiņi lieli desantkuģi.

Ukrainas Drošības dienesta vadītājs vadītājs Vasiļs Maļuks ir paziņojis par jaunām speciālajām operācijām, solot nodarīt Krievijai vēl lielākus zaudējumus gan uz sauszemes, gan jūrā.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.