Ukrainas pretgaisa aizsardzības darbs ir pasliktinājies, konstatējis ASV laikraksts "Wall Street Journal", atsaucoties uz Ukrainas gaisa spēku datu analīzi.

Ukraiņu karavīri pēdējo sešu mēnešu laikā pārtvēruši aptuveni 46% ienaidnieka raķešu, bet iepriekšējā sešu mēnešu posmā – 73%, norāda laikraksts. "Aizvadītā mēneša laikā pārtvērumu skaits sarucis līdz 30% raķešu. Kaut arī dati par uzbrukumiem un pārtvērumiem dažas dienas nav bijuši pilnīgi, bet Ukraina šo statistiku izmanto propagandas mērķiem, Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvis un neatkarīgs aizsardzības analītiķis atzinuši, ka šie dati pamatā sniedz precīzu ainu," teikts publikācijā. Ukrainas pretgaisa aizsardzības darbs pasliktinājies laikā, kad Krievija pastiprina triecienus ar droniem un raķetēm, izmanto grūtāk pārtveramus ieročus, arī ballistiskās raķetes, norāda laikraksts. Turklāt Kijivai beidzas munīcija Rietumu piegādātajām zenītraķešu sistēmām "Patriot", kas līdz šim bijusi labākā aizsardzība pret šādiem triecieniem. 

Eiropas militārā izlūkdienesta pārstāvis pieļāva, ka nākamajiem aptuveni diviem mēnešiem būs izšķiroša nozīme attiecībā uz to, vai izdosies atturēt Krievijas gaisa spēkus 

līdz brīdim, kad Ukrainā būs nonākuši jaunie Rietumu pretgaisa aizsardzības līdzekļi. Atvairot lielāku triecienu skaitu, munīcijas rezerves izsīkst, sacīja Ukrainas Jūras spēku pārstāvis. Jaudīgi triecieni pārslogo Ukrainas aizsardzību, jo pretgaisa aizsardzības sistēmas nevar pietiekami ātri pārlādēt, viņš piebilda. Analītiķi norāda, ka ienaidnieks daļēji izmanto dronus pretgaisa aizsardzības sistēmu pārbaudēm pirms raķešu palaišanas.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.