Vienīgā vēl atlikusī vērā ņemamā Donalda Trampa sāncense cīņā par nominēšanu startam no Republikāņu partijas novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās Nikija Heilija gatavojas paziņot par savas kampaņas pārtraukšanu, vēsta mediji.

Pēc pārliecinošās sakāves "Lielās otrdienas" priekšvēlēšanās viņa par to gatavojas paziņot trešdienas rītā, atsaucoties uz informētiem anonīmiem avotiem, ziņo laikraksts "Wall Street Journal" un televīzijas kanāls CNN.

Kamēr Tramps otrdien notikušajās priekšvēlēšanās uzvarēja 14 pavalstīs, Heilija viņu pārspēja tikai vienā - Vērmontā.

Republikāņu pretendentam, lai nodrošinātu nominēšanu startam prezidenta vēlēšanās, nepieciešamas vismaz 1215 no 2429 republikāņu konventa delegātu balsīm.

Tramps, gūstot uzvaru 14 no 15 pavalstīm, kur priekšvēlēšanas norisinājās "Lielajā otrdienā", nodrošinājis sev jau vismaz 1040 delegātu balsis, kamēr Heilija - tikai 86.

Baidens un Tramps triumfē "Lielās otrdienas" priekšvēlēšanās

Džo Baidens un eksprezidents Donalds Tramps otrdien triumfēja savu partiju priekšvēlēšanās tā dēvētajā Lielajā otrdienā, kad vienlaikus tika izcīnītas demokrātu un republikāņu nacionālo konventu delegātu balsis turpat vai trešdaļā štatu.

Abu partiju priekšvēlēšanas notika Alabamā, Arkanzasā, Jūtā, Kalifornijā, Kolorādo, Meinā, Masačūsetsā, Minesotā, Ziemeļkarolīnā, Oklahomā, Tenesī, Teksasā, Vērmontā un Virdžīnijā.

Aļaskā notika tikai republikāņu priekšvēlēšanas, kamēr cīņa par demokrātu delegātu balsīm norisinājās ASV Samoa. Otrdien noslēdzās arī pa pastu notiekošā balsošana Aiovas demokrātu priekšvēlēšanās.

Gan Baidens, gan Tramps uzvarējuši priekšvēlēšanās Kalifornijā, Teksasā, Alabamā, Kolorādo, Meinā, Oklahomā, Virdžīnijā, Ziemeļkarolīnā, Tenesī, Arkanzasā, Minesotā, Masačūsetsā un Jūtā. Baidens uzvarējis arī demokrātu priekšvēlēšanās Vērmontā un Aiovā, bet Tramps - Aļaskā.

Republikāņu konvents notiks jūlijā, bet demokrātu konvents - augustā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.