Raķetei trāpot pasta noliktavai, svētdien Harkivā, Ukrainas austrumos, nogalināti seši cilvēki, paziņojušas Ukrainas amatpersonas.

Vēl 16 cilvēki tika ievainoti sprādzienā sestdienas vakarā. Sprādzienu, domājams, izraisīja Krievijas raķete "S-300", sociālajos medijos paziņoja Harkivas apgabala administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs.

Visi cietušie bija Ukrainas privātā pasta un kurjerpasta uzņēmuma "Nova Poshta" darbinieki.

Uzņēmums paziņoja, ka gaisa trauksmes sirēna atskanēja tikai mirkli pirms uzbrukuma, tāpēc cilvēkiem, kas atradās noliktavā, nebija laika nokļūt patvertnē.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis norādīja, ka tas bija uzbrukums parastam civilam objektam.

"Mums katru dienu ir jāatbild uz Krievijas teroru ar rezultātiem frontes līnijā. Un vēl jo vairāk mums ir jāstiprina globālā vienotība, lai cīnītos pret šo teroru," sociālajos tīklos pavēstīja Zelenskis. "Krievija neko nespēs panākt ar teroru un slepkavībām. Gala rezultāts visiem teroristiem ir viens un tas pats - viņiem ir jāatbild par to, ko viņi ir izdarījuši," piebilda prezidents.

Citviet Harkivas apgabalā Krievijas apšaudē Kupjanskā tika ievainoti trīs cilvēki, paziņoja Sinehubovs. Kupjanskā, kas atrodas pie frontes līnijas un kuru kontrolē ukraiņi, notiek sīvas kaujas, gan Maskavai, gan Kijivai cenšoties panākt izrāvienu kaujas laukā.

Amatpersonas Ukrainas dienvidos svētdien paziņoja, ka Krievijas bruņotie spēki pēdējo 24 stundu laikā virs Hersonas apgabala izlietojuši rekordlielu skaitu aviācijas bumbu. Virs apgabala reģistrēti 36 raķešu uzlidojumi.

ASV Kara pētniecības institūta (ISW) sestdien publicētajā ziņojumā teikts, ka Krievija, iespējams, dažādo raķešu, bumbu un bezpilota lidaparātu kombinācijas, mēģinot atrast nepilnības Ukrainas pretgaisa aizsardzībā pirms ziemas.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.