Krievijas karaspēka aktivitāte Doneckas apgabalā pie Avdijivkas nedaudz mazinājusies, kaut arī ienaidnieks turpina "iet uz priekšu", sestdien pavēstīja Ukrainas aizsardzības spēku Taurijas virziena apvienotā preses centra pārstāvis Oleksandrs Štupuns.

ASV Kara studiju institūts iepriekš vēstīja, ka Krievijas karaspēks piektdien atjaunojis uzbrukumu Avdijvkas virzienā un nedaudz pavirzījies uz priekšu

Savukārt Ukrainas armijas Sauszemes spēku rezervistu padomes priekšsēdētājs Ivans Timočko telemaratona ēterā prognozēja, ka situācijā ap Avdijivku "spēle turpināsies ilgi", sestdien vēsta tīmekļa medijs UNIAN.

Avdijivkas un Kupjanskas virzieni ir viena darbība ienaidnieka centienos pārraut ukraiņu aizsardzības līniju, viņš skaidroja.

"Tur iemesli ir vairāki. Pirmais un galvenais - Putins viņiem devis uzdevumu iziet uz Doneckas un Luhanskas apgabalu administratīvajām robežām," norādīja Timočko.

"Turklāt tie ir spēki un līdzekļi, kas ir savilkti Avdijivkas virzienā," 

viņš piebilda.

Sestdienas rīta ziņojumā Ukrainas armijas ģenerālštābs norādīja, ka ienaidnieks nav atmetis centienus aplenkt Avdijivku, tomēr Ukrainas karavīri notur aizsardzību, nodarot pretiniekam lielus zaudējumus.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 292 850 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz sestdienas rītam sasnieguši 292 850 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 790 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24. februārī krievi zaudējuši 5063 tankus, 9612 bruņutransportierus, 7017 lielgabalus, 844 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 548 zenītartilērijas iekārtas, 320 lidmašīnas, 324 helikopterus, 5330 bezpilota lidaparātus, 1535 spārnotās raķetes, 20 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 9391 automobili un autocisternu, kā arī 990 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.