Izraēlas armijas operācijā Gazas pilsētā esošajā al Šifas slimnīcā četrās dienās likvidēti vairāk nekā 140 teroristi, ceturtdien paziņoja armija, norādot, ka operācija vēl turpinās.

Izraēlas karavīri pirmdien iegāja al Šifas slimnīcā, kas ir lielākā slimnīca Gazas joslā, lai sagūstītu palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" kaujiniekus. Kaujas bijušas spraigas un joprojām turpinās.

Armija veica reidu slimnīcas kompleksā arī pagājušā gada novembrī.

Austrija un Čehija iebilst pret ES spiedienu uz Izraēlu

Austrija un Čehija pretojas Eiropas Savienības (ES) nodomam aicināt Izraēlu uz uguns pārtraukšanu Gazas joslā, kur izvērsta militārā operācija pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās", paziņojis Īrijas premjerministrs Leo Varadkars.

Varadkars, kurš trešdien paziņoja par atkāpšanos, taču paliks amatā līdz viņu nomainīs jaunais premjers, pauda cerību, ka abas valstis izdosies pārliecināt atbalstīt kopīgu ES aicinājumu "nekavējoties noslēgt humāno pamieru, lai panāktu divu valstu risinājumu".

Taču Austrijas kanclers Karls Nēhammers uzsvēra, ka ES vispirms ir jāatzīst, ka "Hamās" 7. oktobrī uzbrukumā Izraēlai pastrādāja seksuālu vardarbību.

"Joprojām notiek diskusijas, kuras es, godīgi sakot, nesaprotu," 

viņš piebilda.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs aicināja ES atbalstīt pamieru un brīdināja, ka civiliedzīvotāju upuri Gazas joslā, tāpat kā Ukrainā, esot jānosoda bez dubultiem standartiem.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.