Dienvidāfrikas Republikā trešdien notikušajās parlamenta vēlēšanās valdošā partija "Āfrikas Nacionālais kongress" (ANC) zaudējusi absolūto vairākumu un būs spiesta veidot koalīciju.

Reklāma

ANC bija absolūtais vairākums parlamentā kopš demokrātiskās sistēmas izveidošanas 1994. gadā. Pēc vairāk nekā 99% balsu saskaitīšanas zināms, ka ANC ieguvusi nedaudz vairāk par 40% balsu. Centriskā "Demokrātiskā alianse" (DA) ieguvusi apmēram 22% balsu. Bijušā prezidenta Džeikoba Zumas populistiskā partija "Nācijas šķēps" saņēma 15% balsu, bet galēji kreisā partija "Ekonomiskās brīvības cīnītāji" – 9% balsu. 

Parlamentam 14 dienās pēc rezultātu oficiālās pasludināšanas jāsanāk, lai ievēlētu prezidentu. 

Uz otro termiņu šobrīd pretendē ANC politiķis un pašreizējais prezidents Sirils Ramafosa. Ārvalstu investori varētu vēlēties biznesa interesēm draudzīgās DA nonākšanu pie varas. DA arī tiek uzskatīta par biznesa interesēm draudzīgu, un šis partijas un ANC koalīcija varētu patikt ārvalstu investoriem. DA neatbalsta ANC ieturēto Ķīnai un Krievijai draudzīgo kursu, norāda aģentūra "Associated Press". Bijušā prezidenta Nelsona Mandelas savulaik vadītās ANC popularitāti mazinājusi valsti pārņēmusī noziedzība, bezdarbs, kas sasniedzis 32%, kā arī regulārie elektroapgādes pārrāvumi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.