Austrālijā ceturtdienas rītā pludmalē netālu no Dansboro krastā izmetušās vairāk nekā 100 grindas, kuras jūras biologi cenšas izglābt, bet amatpersonas bažījas, ka daudzas nāksies iemidzināt.

26 grindas jau ir mirušas, paziņoja Rietumaustrālijas Parku un vides dienests.

"Pieredzējušu darbinieku komanda, tai skaitā dabas aizsardzības dienestu darbinieki, jūras zinātnieki, veterinārārsti ir uz vietas vai ceļā," teikts Parku un vides dienesta paziņojumā.

Glābēji centīsies daļu no grindām novirzīt prom no pludmales uz dziļākiem ūdeņiem. Taču dienests norādīja, ka "šādu notikumu rezultātā parasti pludmalē izmetušos dzīvniekus nākas eitanazēt, kas ir vishumānākais iznākums". 

"Mēs vienmēr ceram uz labāko iznākumu," 

piebilda dienests.

Grindu izmešanās krastā Austrālijā un Jaunzēlandē notiek samērā bieži. Zinātnieki joprojām līdz galam neizprot, kāpēc tā notiek, bet daži pētnieki uzskata, ka grindas nomaldās, barojoties pārāk tuvu krastam.

Grindas, kas pieder delfīnu dzimtai, ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, tāpēc tie var sekot līdzi saviem draugiem, kas nonākuši briesmās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.