Gazas joslā upuru skaits civiliedzīvotāju vidū sniedzas tūkstošos, pirmdien atzina ASV Aizsardzības ministrijas preses sekretārs brigādes ģenerālis Pats Raiders.

"Kas attiecas uz civilistu upuriem Gazas joslā, mēs zinām, ka skaitļi ir tūkstošos," žurnālistiem sacīja Raiders, atbildot uz jautājumu par grupējuma "Hamās" pārvaldītās Gazas joslas Veselības ministrijas datiem.

"Tas ir iemesls, kāpēc sarunās ar izraēliešiem un citiem šajā reģionā tiek uzsvērts, cik svarīgi ir nogādāt humāno atbalstu un palīdzību Gazā," sacīja Pentagona pārstāvis.

ASV prezidents Džo Baidens iepriekš izteicis šaubas par upuru skaitu, ko min Gazas joslas Veselības ministrija.

"Hamās" teroristu kontrolētās Gazas joslas varasiestādes apgalvo, ka Gazas joslā esot nogalināti vismaz 10 000 cilvēku, taču šie skaitļi, domājams, ir stipri pārspīlēti, ņemot vērā to dezinformāciju, ko līdz šim izplatījis "Hamās". Turklāt liela daļa no nogalinātajiem ir islāmistu grupējumu kaujinieki.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.