Vācijas valdība ceturtdien aizliegusi palestīniešu atbalstītāju organizāciju "Samidoun", kā arī izsludinājusi papildu pasākumus pilnīgai teroristiskā grupējuma "Hamās" darbības izskaušanai.

""Samidoun" kā starptautisks tīkls izplata pret Izraēlu un ebrejiem vērstu propagandu, dažādās valstīs maskējoties par organizāciju solidaritātei ar ieslodzītajiem" palestīniešiem, paziņojusi iekšlietu ministre Nansija Fēzere.

"Esmu šodien pilnībā aizliegusi tās teroristiskās organizācijas darbību, kuras mērķis ir iznīcināt Izraēlu," 

piebildusi ministre.

Saskaņā ar valdības lēmumu visi abu organizāciju īpašumi tiek konfiscēti un jebkāda to darbība tīmeklī tiek pasludināta ārpus likuma, norādījusi Iekšlietu ministrija.

Ikviens, kas turpinās darbību šajās organizācijās, būs vainojams kriminālsodāmās darbībās, brīdina ministrija.

Vācijas Konstitūcijas aizsardzības birojs BfV lēš, ka valstī "Hamās" darbību aktīvi atbalsta aptuveni 450 cilvēki.

Šis palestīniešu islāmistu grupējums jau sen Eiropas Savienībā (ES) ir atzīts par teroristisku organizāciju, un ar to saistītie formējumi Vācijā jau gadiem ilgi ir aizliegti.

Taču ceturtdien izsludinātie pasākumi vēl vairāk ierobežos ar "Hamās" saistītas darbības Vācijā.

Saskaņā ar BfV atzinumu organizācija "Samidoun" ir saistīta ar kreiso ekstrēmistu grupējumu "Palestīnas atbrīvošanas tautas fronte" (PATF).

Jau iepriekš "Samidoun" darbība Vācija bija izsaukusi plašu nosodījumu.

Dažas stundas pēc 7. oktobra slaktiņa, ko Izraēlā sarīkoja "Hamās", vienā no Berlīnes apkaimēm "Samidoun" biedri par godu šim notikumam sāka dalīt saldumus.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.