Izsoli rīko "Valsts nekustamie īpašumi", tā norit līdz 19. aprīlim, taču, kā vēsta Rīgas Zoodārza Dzīvnieku kolekcijas departamenta vadītāja Guna Vītola, šobrīd visi 19 pāvi jau esot rezervēti. Izsolīti tika gan jauni (divus vai trīs gadus veci), gan arī pieaugušāki putni (gandrīz sešus gadus veci). Sākuma cena par vienu pāvu bija 72,60 eiro.

Reklāma

Zoodārza pārstāve, komentējot izsoles nepieciešamību, norāda, ka, 2023. gada sākumā sākoties straujai putnu gripas izplatībai Latvijas savvaļas putnu vidū, tika nolemts pārvietot pāvus 60 m2 mazā būrī, kurā tos bija iespējams turēt droši, bez tiešiem kontaktiem ar savvaļas vārnām un kaijām. Tomēr šis risinājums radījis jaunu problēmu – putnu blīvums šaurajos apstākļos būtiski apdraudējis putnu labbūtību ilgtermiņā. Vienlaikus sākoties Himalaju ekspozīcijas projektēšanai, Rīgas Zoodārzs pārskatījis esošo dzīvnieku kolekciju, izvērtējot sugu un atsevišķu dzīvnieku turēšanas nepieciešamību, kādēļ arī izlemts pāvus pārdot. 

Plānotajā ekspozīcijā būs nepieciešami ne vairāk kā 10 Indijas pāvi, bet līdz šim zoodārzā bijuši 28 šīs sugas putni.

Tomēr zoodārza apmeklētājiem, kuri jau iemīļojuši pāvus, pamata uztraukumam nav – Himalaju ekspozīciju kompleksā ir iecerēts demonstrēt apmeklētāju vidū populāros Indijas pāvus, mierina Rīgas Zoo pārstāve. Plānotā ekspozīcija būs segta ar tīklu, pāvi tiks baroti nelielās iekštelpās, tādējādi novēršot tiešu kontaktu ar vārnām un kaijām.

Himalaju ekspozīciju projektēšanu iecerēts pabeigt 2024. gadā, bet tās celtniecība varētu sākties 2025. gada otrajā pusē.

Vai pirms pāvu nodošanas nākamo saimnieku rokās viņu kompetence šo vistveidīgo putnu uzturēšanā tika pārbaudīta? G. Vītola teic, ka nē, bet pēc rēķina apmaksas pāvi tiks ievietoti karantīnā, bet pēc karantīnas beigām, vienojoties ar pircēju, pāvi dosies uz jaunajām mājām, un katrs pāvu pircējs saņems barošanas instrukcijas.

Iepriekš Rīgas Zooloģiskais dārzs ir pārdevis arī citus dzīvniekus – alpakas, ēzelīšus, ponijus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.