Sestdienas vakarā Zaķusalā iedegts 1991. gada barikāžu atceres ugunskurs, pie kura pulcējas barikāžu dalībnieki, valsts augstākās amatpersonas un jaunsargi.

Klātesošos uzrunājot, vēsturiskos notikumus pirms 33 gadiem atmiņā atsauca 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības prezidents Renārs Zaļais. Uzrunas teica arī aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P), kultūras ministre Agnese Logina (P) un zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).

Pasākumā piedalījās arī Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs no 1990. līdz 1992. gadam Romualds Ražuks, bijušie Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieri Raimonds Graube un Gaidis Andrejs Zeibots. 

Barikāžu atceres pasākums Zaķusalā pie Latvijas Televīzijas ēkas, godinot 1991. gada barikāžu dalībniekus.

Pasākuma dalībnieki Zaķusalā varēja apskatīt 1991. gada barikāžu muzeja "Ikarus" autobusu, kurā ierīkota muzeja mobilā ekspozīcija.

Kā ik gadu, arī šogad vairāk nekā 200 jaunsargi deva svinīgo solījumu. Atceres pasākumā spēlēja NBS štāba orķestris.

Šogad aprit 33 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji nevardarbīgi aizstāvēja valsts brīvību pret militāriem uzbrukumiem un neatkarības pretiniekiem.

Barikāžu atceres pasākums Zaķusalā pie Latvijas Televīzijas ēkas, godinot 1991. gada barikāžu dalībniekus.

Par godu Barikāžu aizstāvju atceres gadadienai Rīgā notiks vairāki pasākumi ar tēmu "Dziesmotā revolūcija". Viens no vērienīgākajiem pasākumiem notiks vienā no tā laika zīmīgākajām vietām - Rīgas Domā, kur izskanēs koncerts "Iet un nākt".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.