Pērn 4905 mājsaimniecībām sniegts atbalsts atjaunīgo energoresursu iekārtu iegādei par kopējo summu 17,29 milj. eiro, ziņo Klimata un enerģētikas ministrija (KEM).

Atbalsts sniegts, izmantojot KEM pārraudzībā esošo valsts atbalsta programmu – "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai". Atbalstu saņēmuši iedzīvotāji siltumsūkņu, saules kolektoru, saules paneļu, vēja ģeneratoru un koksnes biomasas katlu, kas piemērots granulu kurināmajam, projektu īstenošanai visos Latvijas reģionos.

"Indikatīvais CO2 emisijas samazinājums šajos projektos nepilnu divu gadu laikā ir ap 60,8 milj. kg CO2, kas ir aptuveni četru milj. eiro ietaupījums, pārvēršot šo daudzumu oglekļa kvotās. Katra mājsaimniecība, kas, ejot laikam līdzi, maina paradumus un ievieš arvien jaunus, klimatam draudzīgus risinājumus savā ikdienā, ir solis pretī mūsu lielajam valstiskajam mērķim – būt klimatneitrāliem 2050. gadā," izteicies ministrs Kaspars Melnis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.