Vairākums jeb 14 no 19 Siguldas novada pašvaldības deputātiem pirmdienas pēcpusdienā parakstījuši un iesnieguši pieprasījumu par Siguldas novada domes priekšsēdētājas Līgas Sausiņas atcelšanu no ieņemamā amata, informēja pieprasījuma autori.

Priekšsēdētājas atkāpšanos pieprasījuši arī septiņi no 12 deputātiem, kas pārstāv viņas partiju apvienības – Nacionālās apvienības (NA), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un Latvijas Zaļās partijas (LZP) – sarakstu.

Deputātu prasības pamatā ir neapmierinātība ar priekšsēdētājas veikumu pašvaldības pārvaldes darba organizēšanā un sadarbību neveicinošs vadības stils. Pieprasījuma parakstītāji uzsver, ka Sausiņa personīgās ambīcijas noliek augstāk par pienākumu strādāt sabiedrības labā, kā arī nespēj nodrošināt domes un Siguldas novada pašvaldības pārvaldes darba, kas saistīts gan ar domes budžeta izstrādi, gan ar budžeta izpildi, atklātību un caurskatāmību. 

Tas potenciāli radot ne tikai būtiskus finansiālus, bet arī domes reputācijas riskus pašlaik un nākotnē.

Lai to novērstu, domes budžeta izpildei un izstrādei jābūt atklātai un balstītai uz visu iesaistīto pušu diskusijām, kā arī jāmaina kopējais domes un pārvaldes vadības stils, orientējoties uz sadarbību un kopēju rezultātu sasniegšanu, lai nodrošinātu drošus un pārdomātus apstākļus Siguldas novada iedzīvotājiem, kā arī domes un pārvaldes darbinieku labbūtību, raksta pieprasījuma autori.

Deputāti pieprasījuši sasaukt domes ārkārtas sēdi vai izskatīt jautājumu 25. janvāra kārtējā domes sēdē. Saskaņā ar Pašvaldību likuma 19. panta trešo daļu pieprasījumu par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata izskata tuvākajā domes sēdē, bet ne vēlāk kā desmit darbdienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas.

Pieprasījumu parakstījuši Siguldas novada partijas deputāti Ance Pētersone un Erlends Eisaks, Latvijas Zemnieku savienības deputāti Reinis Ādamsons un Jānis Zilvers, "Jaunās Vienotības" deputāti Ina Stupele un Jānis Paulovičs, partiju apvienības NA/LRA/LZP deputāti Zane Segliņa, Zane Berdinska, Artūrs Caucis, Linards Kumskis, Kristaps Zaļais, Solvita Strausa, Eva Viļķina, kā arī partiju apvienības ""Latvijas attīstībai" un Vidzemes partija" deputāts Modris Jaunups.

Līgu Sausiņu par Siguldas novada domes priekšsēdētāju ievēlēja 2022. gada rudenī, jo bijušais domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics tika ievēlēts 14. Saeimā.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās L. Sausiņa par deputāti tika ievēlēta no NA/LRA/LZP apvienotā saraksta un ievēlēšanas brīdī bija LRA biedre, taču no tās izstājās, un domes priekšsēdētājas amatā tika ievēlēta, esot bezpartijiska. L. Sausiņai Siguldas novada domes deputāta mandāts ir kopš 2009. gada, kopš 2013. gada viņa bija Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece, kā arī bioloģijas skolotāja Siguldas Valsts ģimnāzijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.