Siguldas novada dome izteica neuzticību domes priekšsēdētājai Līgai Sausiņai (NA), par kuras atbrīvošanu no amata nobalsoja 14 no 19 deputātiem.

Balsojuma iznākums bija prognozējams un diezgan skaidrs arī L. Sausiņai, kura savā pēdējā runā šajā amatā pārliecināti sacīja, ka arī turpmāk viņa varēšot staigāt ar paceltu galvu pa Siguldu un pagastiem, bet diez vai to varēšot tie deputāti, kas aizmuguriski bija vērsušies pret viņu. L. Sausiņa atkārtoti uzsvēra, ka esot saņēmusi milzīgu iedzīvotāju atbalstu un uzmundrinājuma vārdus: "Līga, turies!" Savukārt Erlends Eisaks (Siguldas novada partija), pamatojot varas maiņas nepieciešamību, sēdē teica: "Man šķiet, ka Siguldas novadā bija apstājies laiks."

Domes sēdē uzstājās arī tie deputāti, kuri nebija parakstījuši iesniegumu par priekšsēdes atbrīvošanu. 

Rūdolfs Kalvāns (NA) sacīja, ka komanda rūdās grūtībās, bet notikušais liecina par vāju komandas garu, ja pie pirmajām grūtībām tā gribot šķirties. 

Jau rakstīts, ka valdošais vairākums – 12 deputāti, kas ievēlēti no Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības un Latvijas Zaļās partijas kopīgā saraksta, sašķēlās, jo septiņi no viņiem parakstīja iesniegumu par priekšsēdētājas atbrīvošanu. Sēdē vairāki no viņiem atkārtoja jau iepriekš izteiktās bažas par situāciju, kāda veidojas ar šā gada pašvaldības budžetu, par ko daudziem ir maz informācijas.

L. Sausiņa skaidroja, ka no visām pašvaldībām tikai piecas ir apstiprinājušas budžetu, arī citās vietvarās vēl notiekot diskusijas. Viņasprāt, darba grupās ir paveikts liels darbs, lai sagatavotu sabalansētu šo finanšu dokumentu. Taču likums nosakot, ka pie deputātiem ar budžetu esot jāiet tad, kad tas ir gatavs. Varas maiņa budžeta sagatavošanas laikā nenākšot par labu šim procesam, uzskata nu jau bijusī priekšsēdētāja.

Kādreizēja Mālpils novada vadītāja Solvita Strausa nenoliedza L. Sausiņas lielās darbaspējas, taču šajā gadījuma runa bijusi par cieņpilnu savstarpējo komunikāciju, kas esot pietrūkusi.

Līdz jauna priekšsēdētāja ievēlēšanai šos pienākumus pildīs vietnieks Kristaps Zaļais (NA).

Siguldas pašvaldība sociālajos tīklos ceturtdien vēsta: "Vēršam uzmanību, ka Siguldas novada pašvaldība turpina darbu ierastajā kārtībā, nodrošinot pakalpojumus, kā arī turpinot darbu pie 2024. gada budžeta izstrādes."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.