Valsts policija (VP) aizturējusi starptautisku noziedznieku grupu, kura vērienīgos daudzumos viltojusi veļas mazgāšanas līdzekli "Ariel".

10. novembrī VP sadarbībā ar Nodokļu un Muitas policijas pārvaldes darbiniekiem, veicot informācijas pārbaudi, aizturēja 1986. gadā dzimušu kravas automašīnas "Scania" vadītāju - Polijas pilsoni, informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saistībā ar sāktu kriminālprocesu neatliekamības kārtībā veicot transportlīdzekļa "Scania" un puspiekabes kratīšanu, tika konstatēts un izņemts apmēram 20 500 kilogrami veļas mazgāšanas pulverim līdzīga viela "Ariel" ar viltojuma pazīmēm.

Pēc tam, kad bija aizturēta krava ar pulveri, citi noziedzīgās grupas dalībnieki, nolūkā izvest pāri palikušo produkciju un iepakojumus, tādējādi slēpjot pēdas, 12. novembrī ieradās no Lietuvas ar divām kravas automašīnām ar puspiekabēm uz noliktavu Rīgā, Dārzciemā, kur tika uzglabāti un pakoti veļas mazgāšanas pulveri un šķidrumi.

Policisti šīs personas aizturēja viltotās produkcijas iekraušanas laikā. Ar kravas automašīnu šoferiem tika veiktas procesuālās darbībās, bet divi Lietuvas pilsoņi, starptautiskās noziedzīgas grupas dalībnieki, kuri dzimuši 1978. un 1990. gadā un, iespējams, saistīti ar šo produktu izgatavošanu, tika aizturēti un ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Kriminālpolicisti neatliekamības kārtībā veica kratīšanu minētajās telpās Dārzciemā, kur uzglabāti un pakoti viltoti veļas mazgāšanas pulveri un šķidrumi, nelikumīgi izmantojot preču zīmi "Ariel". Tur tika konstatēts un izņemts vēl apmēram 22 000 kilogrami veļas mazgāšanas pulverim un šķidrumam līdzīgas vielas.

Kratīšanu laikā konstatētas paletes ar iepakojumu sagatavēm ar nosaukumu "Ariel", uzlīmju ruļļi, paletes ar kartona loksnēm, kniedēm, līmēm un līmes pistolēm, kā arī viltoti kravas pavaddokumenti.

Aizturēšanas brīdī smagās kravas automašīnas puspiekabē personas bija paspējušas iekraut 19 paletes ar izejmateriāliem un gatavu produkciju. 

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka saražotā prece bija paredzēta izplatīšanai Eiropā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

14. novembrī vienai aizturētajai personai, kas, iespējams, saistīta ar nozieguma organizēšanu, tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Patlaban kriminālprocesā notiek aktīva izmeklēšana ar mērķi nostiprināt jau iegūtos pierādījumus, un tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Lai noteiktu izņemtā veļas mazgāšanas pulvera un šķidrā līdzekļa sastāvu, ir nozīmēta ekspertīze, taču policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šie produkti, visticamāk, ražoti ārpus Eiropas Savienības.

Policija aicina ņemt vērā, ka produktu viltošana rada zaudējumus ne vien preču zīmju īpašniekiem, bet var apdraudēt arī patērētāju veselību un dzīvību.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.